Hotel Blue Sky sa nachádza v letovisku Kusadasi v Egejskej riviére na západe Turecka v blízkosti ostrova Rhodos. Čakajte preto čisté more, členitejší terén, alebo skôr nie čistú rovinu a to maximálne pohodlie, ktoré od hotela chcete. Hotel pôsobí veľmi príjemne a čisto. Využíva prvky neprehnaných farieb. Na rôznych miestach ponúka posedenie a rôzne miesta na pekné fotografie, ak prichádzate na dovolenku s fotoaparátom.

Blue Sky Kusadasi hotel

Zariadenie
Hotel má recepciu a hlavnú reštauráciu mimo ktorej sa tu nachádzajú aj ďalšie tri reštaurácie tematické. Celkovo 5 barov ponúka posedenie pri rôznej ponuke nápojov, samozrejme v rámci all inclusive. Návštevníkov poteší, že na počítači dostupnom pre klientov a aj na svojom PC či mobile sa pripoja na internet v lobby bare zadarmo. Stravovanie all inclusive a animačné programy sa postarajú o zábavu a neustále gastronomické hýčkanie. Určite vyskúšajte ayran. Personál hotela vystupuje príjemne a svedomito.

Blue Sky, Turecko Kusadasi

Ubytovanie
Ubytovanie je príjemné v niekoľko poschodových dlhých architektonicky zaujímavo riešených budovách. Pripomínajú vlny a takáto stavba umožňuje docieliť výhľad na more pre všetky izby. Chodba a prístup do izieb sú riešené z opačnej strany otočené do záhrady. Izby ponúkajú veľké postele, čisto zariadené. Na podlahe je koberec, na stenách obrazy a nechýba ani čisté zariadenie kúpeľne s rôznymi srandičkami v podobe šampónov a hygienických potrieb. Technika v podobe bielych veľkých LCD monitorov poteší aj náročnejších. Televízory disponujú USB portom a pripojiteľnosťou vašich kamier, fotoaparátov a notebookov. Cez USB port si tak napríklad nabijete foťák, alebo mobil. Klimatáciu si nastavujete sami a voda v minibare je zadarmo. Súčasťou izby je aj vlastný trezor. Každá izba má balkón a pochopiteľne vlastné sociálne zariadenie bez výnimky.

Blue Sky hotel Kusadasi Turecko

Pláž
Pláž hotela, ktorá nesie hodnotenie Modrej vlajky a je piesková, prípadne hrubozrnná piesková. Na pláži sa nachádza ponuka vodných športov. Po pravej strane sa nachádza kamenistý terén a dokonca ostrov, na ktorý sa dá doplávať šliapacím bicyklom za pár minút. Šliapacie bicykle sú jednou z miestnych atrakcií. Klienti majú možnosť bezplatne využívať matrace, slnečníky a ležadlá. Pre klientov je tu aj bar na pláži. Ide o pokojné miesto, ktoré je výhradne pre klientov hotela a tak sa na pláži ani nestretnete s nikým neželaným, alebo niekým z iného hotela.

Čo v hoteli robiť?
Hotel sa nachádza neďaleko strediska Kusadasi, čo je mesto určite využiteľné opakovane na veľké nákupy suvenírov, oblečenia, potravín a podobne. Hoci hotel poskytne najmä v rámci potravín všetko, čo si môžete priať, Kusadaské trhy a reštaurácie vám predsa len ponúkajú ešte ďalšie spektrum pochúťok. Do Kusadasi je to za pár lír miestnym dolmušom. Informácie o ich dostupnosti vám v hoteli poskytne Guest Relation manager, alebo delegát cestovných kancelárií. Zabávať sa dá aj na pláži či v miestnych bazénoch. Chýba síce tobogan, no na svoje si prídu nadšenci pre vodné športy priamo na vode. Sú za poplatok.