Vysoké Tatry majú viacero tajomstiev, viac však prírodných krás a turistických chodníkov. Lenže aj tie tajomstvá sa miesia medzi všetkými tými krásami a miestami v Tatrách a tak niet divu, že niektoré fakty môžu prekvapiť a niektoré aj pobaviť. Nedávno oslavy výročia SNP opäť trochu rozvírili tému partizánstva a slávneho odboja. Spomenuli sme si aj na pár zaujímavostí, že SNP neobišlo ani Vysoké Tatry. Najmä horské chaty, ktoré zväčša už vtedy stáli, boli miestom, kde sa ukrývali nie len partizáni, ale aj židia, utečenci z vojenských táborov a podobne. Napríklad na Chate pod Soliskom sa ukrývali utečenci a mali tak perfektný výhľad na dianie v doline.
Pre možno lenivé nemecké velenie bolo nedostupným miestom aj Téryho chata, kde sa taktiež ukrývali partizáni. Samozrejme, je to len malá zaujímavosť v porovnaní s dneškom, no všetky tieto chaty stoja dodnes, sú zastávkou ale aj cieľovým miestom mnohých horských turistov, milovníkov horských túr a horolezectva.

Tatranské chaty na webe
V spolupráci s našimi stránkami v priebehu leta 2011 vznikol aj malý rozcestník v českom a slovenskom jazyku o tatranských chatách a Vysokých Tatrách. Práve na nich sa môžete dozvieť trochu viac o histórií niektorých známych chát, ako sú Rainerova, Bilíková, či Zamkovského chata. Veríme, že čoskoro sa podarí doplniť tieto chaty o ďalšie známe miesta v Tatrách. Tešíme s ana vašu návštevu na stránkach http://tatranskechaty.cz