Kúpalisko Diakovce je nepochybne jedno z najznámejších kúpalísk s dlhoročnou tradíciou. Susedí s kúpaliskom Horné Saliby, ktoré pôvodne tiež bolo len diakovským, no pred rokmi došlo k rozdeleniu. O tom, ako to vyzerá na kúpalisku v roku 2019 nám hovorilo niekoľko návštevníkov, ktorí už boli vyskúšať podmienky a služby. Čo ponúka v roku 2019 kúpalisko svojim návštevníkom?

Diakovce

Kúpalisko Diakovce v roku 2019

Teplé slnečné letné dni tohto roka sú výbornou príležitosťou na strávenie prázdnin aj na takom mieste, akým je už niekoľko desaťročí kúpalisko Diakovce. Návštevník nemôže čakať tobogany, či rozľahlé wellness. Nejde o akvapark a tak si kúpalisko drží svoj retro štýl aj dnes. Výrazne rekonštruované sa však zásadne nemení. Veď aj jeho oficiálny názov znie Retro termal Diakovce. V prístrešku v strede veľkého bazéna je niekoľko trysiek, čo je miestna atrakcia, neraz na niekoľko hodín obsadená tými istými návštevníkmi. Nie je ich viac rozmiestnených a zapínaných vo fázach a tak sa oplatí si rezervovať a držať svoje miesto dlhšie pod pôsobením trysiek.

Na otvorenie sme si museli trochu počkať. Viacero ľudí sa dokonca muselo vrátiť a hľadať iné miesta na okúpanie, keďže nemalo informáciu o zatvorení. Otvárali až 28. Júna, no nikde túto informáciu neuvádzali.

Od minulého roka tu výrazne pribudli slnečníky, ležadlá a možnosti oddychu. Naďalej je tu niekoľko možností stravovania, ubytovacích možností a prístupný kemping. Oficiálne stránky kúpaliska na adrese retrothermaldiakovce.eu sú však veľmi zanedbané. Neaktuálne ceny, neaktuálne informácie a upozornenie na akcie, ktoré sú dva roky staré. Je to dosť nešťastné, že v tomto ohľade kúpalisko zanedbáva stav svojich stránok. Niečo iné sú stránky venované ubytovaniu, ktoré nájdete na www.kupaliskodiakovce.sk, kde je možné získať a rezervovať ubytovanie v súkromných plne vybavených chatkách. Žiaľ, toto je jediná linka na kúpalisko, ktorá je najspoľahlivejšia a najreálnejšia, hoci sa týka len ubytovania a nie bazénov.

Výhody:

  • vstupné je nízke a prístupné, nezmenené
  • rozľahlý areál
  • teplá voda
  • nehrá hlučná hudba a určite nie Europa 2

Odporúčame: kvôli parkovaniu vyrazte skôr. Možnosti parkovania, ak nemáte ubytovanie, sú veľmi osekané, parkovanie je nekontrolované, neusmernené, chýbajú čiary, ľudia si robia čo chcú. To sťažuje situáciu, prípadne si priplaťte za parkovanie vo vnútri.

Odporúčame: kúpalisko veľmi zanedbáva komunikáciu so zákazníkmi. Je to neuveriteľné, no ani na postrehy na ich Facebooku veľa krát nikto nereaguje, chýba znalosť riadenia marketingu, chýba komunikácia, štýl, spôsob prezentovania. Kúpalisko nereaguje na aktuálnosť a potreby ľudí. Ich zaujímajú informácie, stav. Samotné kúpalisko predsa má mobil, fotoaparát v ňom, dokáže pripraviť zábery a fotografie, no tie chýbajú. Nedeje sa nič. Zákazníci nedostávajú informácie, pýtajú sa, chcú vedieť čo je nové, no nedozviete sa. Starostlivosť o ľudí, aj návštevníkov je slabšia, no tí, ktorí dôverujú a majú radi Diakovce pre jeho tradíciu, tu radi opakovane zavítajú.

Odporúčame: akékoľvek postrehy a nedostatky určite oznámte na recepcii, plavčíkom aj iným zamestnancom. Je vhodné ich posielať aj priamo vedeniu do RetroThermal Diakovce, ako aj obci a okresnému mestu. Predpokladáme, že za neriešením nie je len vlastná nevšímavosť, ale aj slabá odozva od návštevníkov. Tá má pritom určitú moc a je ju vhodné využiť. Viacerí máme radi Diakovce,ich atmosféru a tiež svojim spôsobom jedinečnosť, pre ktorú sem vždy radi prídeme. Výhodou je nízke vstupné a obnova spomienok.

Foto:  facebook – https://www.facebook.com/Retro-Thermal-Diakovce-789497171166944/