Pre alergikov sa ťažké obdobie nekončí ani na jeseň. Na jar ich sužujú alergické reakcie na pele vŕby, jelše a brezy, koncom leta a začiatkom jesene zas najviac dominuje alergén inváznej ambrózie. Okrem nej sú to v určitom období aj pele tráv z čeľade lipnicovitých, pŕhľavy a palina. Jeseň sa spája aj so zvýšenou koncentráciou spór húb a plesní v ovzduší.

Slnečné či veterné počasie bez zrážok charakteristické tým, že denné koncentrácie peľu rastú. Naopak búrky a dažde ich koncentráciu lokálne znižujú. Pre alergikov je najdôležitejšia liečba pod odborným dohľadom alergológa. Môžu si však uľaviť od upchatého nosa aj pomocou svetoznámej minerálnej vody Vincentky. Na spriechodnenie dýchania alergikom najlepšie poslúži sprej Vincentka, pomocou ktorého si stačí do oboch nosných dierok vstreknúť niekoľko kvapiek Vincentky.


Pomáha nosný sprej Vincentka

Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s., ktorá vlastní práva na jej plnenie do fliaš, hovorí: „Ľudom s často upchatým nosom a najmä alergikom odporúčame nosiť pri sebe nosný sprej Vincentka. Prináša komfort čistého dýchania pri cestovaní a dlhších prechádzkach. Po každej prechádzke by si peľový alergici mali umývať tvár čistou vodou a vyčistiť nos. Pomáha to zbaviť sa čiastočiek prachu, ktoré ich môžu dráždiť. Po takomto očistení by si mali ešte vstreknúť sprej Vincentka do oboch nosných dierok. Pomocou toho si vytvoria ochranný povlak zvlhčujúci sliznicu. Veľmi účinný je aj výplach nosa Vincentkou, ktorý môžete použiť namiesto spreja.“

Dodáva, že Vincentka je odporúčaná aj alergológmi pri ťažkostiach spojených s peľovými a prachovými alergiami. Vincentka pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice a umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity.  Navyše používanie Vincentky nie je nijako limitované ako to býva u iných kvapiek do nosa.

Zbavte sa hlienov

Každý alergik pozná nepríjemnosti spojené s ochorením. Hlieny, opuchnutá sliznica, upchatý nos a s tým spojené sťažené dýchanie. Vincentka je tým, čo pomáha zlepšovať dýchanie, prispieva k odstraňovaniu sekundárnych sprievodných prejavov ochorení dýchacích ciest. Je účinná pri uvoľňovaní hlienov, ktoré sa hromadia v hrtane, nose, priedušnici a blokujú dýchacie cesty. Oxid uhličitý a soli v nej obsiahnuté, majú tú schopnosť, že rozpúšťajú hlieny a následne umožňujú pacientovi, aby sa ich zbavil. Všeobecne možno povedať, že Vincentka je najlepší podporný prostriedok na uvoľnenie dýchania pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest a alergiách.

 Viac informácií je na www.vincentka.cz