V jediný týždeň no deň po sebe najskôr JOJ a potom TV Markíza zhodne v hlavnom spravodajstve prinášajú informáciu o tom, že druhý Karibik nájdete na Sardínii. Trochu zvláštne tvrdenie takto naraz, až to smrdí. Veď po minulé roky sa o európskom Karibiku vždy hovorievalo o rôznych iných miestach s bielymi plážami. V Čechách kedysi tvrdili toto isté aj o ostrove Lefkada. Iné titulky u nás to tvrdili o Zakynthose a z ničoho nič sa zhodne nájde tvrdenie o Sardínii? Dokonca zástupcovia oboch televízií sa priamo na ostrove nachádzajú a prinášajú reportáž priamo z tohto ostrova v plážovom oblečení a s doktúrkami z prostredia ostrova?

Sardínia pobrežie

Tajomstvom tejto náhody je zaplatená cesta pre členov štábu, ktorým mohlo byť pokojne nenápadne nadiktované, čo treba povedať a ako destináciu uviesť. Nemenovaná cestovná kancelária, ktorej zástupca v jednej, aj druhej reportáži vlastne aj vystupoval a pochvalne sa o tejto destinácií vyjadroval, poslala niekoľko novinárov do zahraničia a ako odmenou pre CK bude zmienka o destinácii a zmienka o jej krásach. Škoda že „headline“ sa tak veľmi podobal v jednej aj druhej reportáži, že padá akákoľvek dôvera v celé toto tvrdenie. Deň po sebe, vlastne naraz a v hlavách slovenského národa teraz zostane heslo, že kvôli Karibiku netreba míňať veľké peniaze na letenky cez Atlantik, ale stačí zájsť do Talianska. A samozrejme cez jedinú CK. Ak by sa v reportážach nevyjadrovala samotná cestovka, možno by to ľuďom toľko nevadilo. (nie, to nie sme len my v redakcii, čo si to všimli. Aj preto článok vychádza po objave ďalších divákov, čo si to všimli.)

Turizmus na Sardínii
Sardínia je taliansky ostrov, naozaj veľmi krásny s naozaj s veľmi attraktívnymi miestami, prírodou a pobrežím. V tom CK nijako nezavádza. Služby na ostrove sú však výrazne drahšie. Trh nie je pripravený a zvyknutý na slovenského turistu, no možno je čas to zmeniť. Kto túži po atraktívnej pobrežnej, no tiež vnútrozemskej destinácii, musí si prísť na svoje.