Deviaty mesiac v lunárnom kalendári je známy tiež ako pôstny mesiac Ramadán. Ten pripadá v roku 2015 v arabských krajinách na priamo letnú sezónu a jej úvod. Pre európskych nemoslimských dovolenkárov to znamená nepochybne výber dovoleniek na leto v predstihu.

Počas sezóny
Ramadán pripadá na 18. júna až 17. júla, kedy sa moslimské obyvateľstvo bude venovať pôstu a dovolenkové termíny by nemali byť celkom vypredané. Ťažšia situácia s nájdením ubytovania môže byť práve v termínoch záveru Ramadánu a jeho skončenia, kedy začínajú oslavy a hodovanie. Počas neho Araby radi trávia čas s rodinou aj v hotelových rezortoch. Z8ujem sa tak zvýši, miera dopytu následne môže ovplyvniť výrazne dostupnosť dovoleniek. Je teda vhodné premýšľať v prípade záujmu o vycestovanie a ubytovanie už teraz. Alebo sa spoľahnúť na jún a dostupnosť termínov počas júna.

Ramadán je sviatok uznávaný vo všetkých arabských a tiež islamských krajinách. Najpopulárnejšie arabské krajiny u našich dovolenkárov sú Egypt, Tunisko, Turecko, Maroko, Jordánsko, alebo Spojené Arabské Emiráty. Krajiny, ktoré vyznávajú islam sú rozšírené až od Severnej Afriky po Indonéziu.