Recenzie hotelovPokiaľ hľadáte tip na zaujímavé miesto plné reálnych recenzií na slovenské, aj zahraničné hotely, už nejaký čas na šťastie nemusíme chodiť na zahraničné portály. Pomerne rýchlo a úspešne rastie slovenský portál Recenzie-hotelov.sk, kde sa každý deň objavujú nové a nové prírastky písané reálnymi slovenskými dovolenkármi, cestovateľmi a vôbec klientmi hotelov. Pozitívne hodnotenie, alebo kritika, to všetko sa pri hoteloch nachádza a každý jeden návštevník stránok má ihneď jasno v tom, čo vlastne portál ponúka. Zrejme mi dáte po prvej návšteve za pravdu, že rozsahom a možnosťami nastavení, a rôznych doplnkových vychytávok nenájdeme portálu pár. V hodnotení však pekne postupne.

Hlavné stránky upútajú jednoduchosťou, v ktorej autori prezentujú hlavné vyhľadávacie okno. Tam dokonca vybiehajú voľby, ktoré sedia na zadávaný popis. Ak si nie ste istý názvom hotela, získavate nápovedu už pri písaní. V zobrazovaných výsledkoch je hneď jasné, v ktorej krajine daný hotel je a tak si aj menovca nespletiete a nájdete to, čo hľadáte. Na počudovanie databáza obsahuje naozaj veľké množstvo hotelov nie len zo Slovenska, Čiech a okolitých krajín, obsahuje bohatý zoznam hotelov známych turistických letovísk, no nájdeme tu aj exotické kúty sveta. viz Zoznam krajín. K hotelom je v drvivej väčšine fotografia a niekoľko informácií.

Kto hodnotí?
Hodnotiacimi ľuďmi sú akýkoľvek cestovatelia a návštevníci stránok, ktorí mali záujem ohodnotiť hotel, alebo ho skritizovať. Stretnete sa teda s rôznymi názormi, viditeľnými hodnoteniami, fotografiami dovolenkárov a podobnými faktami, ktoré tvoria zo stránok jasný a prehľadný portál. Pridanie vlastnej recenzie je možné jednoducho cez formulár, kde si vyberiete viacero detailov, s ktorými ďalej pracuje systém webu. Takže jednotlivé vlastnosti a údaje potom vytvárajú prehľadný celok podávajúci informácie o čase vašej návštevy, o spokojnosti v jednotlivých oblastiach služieb a celkový dojem a názor na hotel je potom to hlavné, čo sa pod každým hotelom zobrazuje. Z textu je to práve to stručné zhrnutie, ktoré každého zaujíma bez rozvetvovania asi najviac. Samozrejmosťou sú hlavné čísla ako všeobecný priemer hodnotení, vyhodnotenie spokojností v jednotlivom hodnotení a poteší aj pomerne slušný prvok a to úplné poradie hotela v rámci spokojnosti a hodnotení v danej lokalite. Každý hodnotiaci má momentálne možnosť vyhrať dovolenku pre dvoch do 5* hotela v Turecku koncom septembra. Čiže aj to je motivácia k tomu, písať recenzie na hotel. Každá jedna podlieha schvaľovaniu administrátorov, čím je zaručené, že sa každá jedna zobrazuje správne a nejde o zmanipulované recenzie samotných hotelov.

Hodnotenie hodnotenia
Každé jedno hodnotenie obsahuje viacero informácií. Dokonca aj fakt, či hotel navštívil jednotlivec, rodina, alebo pár. Z toho je potom viac chápateľná zostava názorov. Inak hodnotí matka s deťmi a inak jednotlivec. Recenzie obsahujú pod sebou všetky pridané hodnotenia pozostávajúce najmä zo všeobecného hodnotenia a percentuálnych výpočtov kvalít jednotlivých hotelov. Zaujímavosťou je riešenie poradia každého hotela v rámci lokality. Napríklad je vidieť, ktorý hotel si najlepšie počína v rámci celého Trenčianskeho kraja, prípadne v celej Bratislave.

Stránky vyzerajú jednoducho, ponúkajú všetko, čo cestovateľ potrebuje a najmä aj tie údaje, o ktorých ani nevedel, že sa mu hodia. Všimli sme si v našom prípade aj fakt, že sa v databáze nachádzajú aj menej známe hotely. Pokiaľ sa nenachádzajú vôbec, sú vytvoriteľné vašou recenziou. Dostupný je preklik na Facebook.