Zábavných parkov sme na Slovensku zatiaľ nemali. Bol tu jeden, ktorý však bolo skutočnosti len obrovské klamstvo na dôverčivých ľudí, kedy toto zábavné prázdno využila jedna reklamka na svoju propagáciu. Skutočný zábavný park bol však stále v nedohľadne. Škoro by to mal zmeniť pripravovaný projekt v Bojniviach, čo by znamenalo pre Bojnice opäť ďalšie lákadlo a aj veľký billboard o 7 divov Bojníc by tak pribral ôsmy.

Podľa internetových zdrojov sa má o realizáciu postarať realizačná spoločnosť Kastor. Park má naozaj teraz pracovný názov „Krajina legiend“ a má byť doslova zábavným parkom pre deti aj dospelých. Má mať niekoľko areálov na oddych, na zábavu, na občerstvenie, má disponovať kinom a ďalšími vymoženosťami. Park á byť regionálne orientovaný, čiže v rôznych jeho častiach možno naraziť na rôzne rýdzo čisto slovenské atrakcie. Asi si mladí nenadšene povedia, že to nebude nič moc. Avšak ak spojíme naše legendy do jedného parku na jedinom mieste a pridáme do toho viac fantázie, môže z toho byť celkom zaujímavá vec. Na tridsiatich hektároch pôdy má celý komplex vrátane hotela a parkovísk vyrásť do roku 2013.

Zámerom je udržať si turistu u nás na Slovensku a nepustiť ho zbytočne objavovať okolité krajiny, ak máme čo ponúknuť, ale nevieme to využiť. Podľa patriot.sk by mala investícia zhltnúť okolo 200 € a tento rok sa zrejme stavať nezačne. To preto, že pozemok bol minulý rok zasiahnutý záplavami a tak sa naplno začalo s úpravami a zabezpečením toho, že tie minuloročné záplavy boli na tomto mieste posledné. Náročnosť prípravy a ochrany pozemku oddiali opäť zas o kus výstavbu projektu.