Kapverdy – hotel RIU Garoba

Na Kapverdských ostrovoch v Atlantickom oceáne na ostrove Sal môžete navštíviť 5 hviezdičkový kvalitný hotel RIU Funana Garopa. Hotel nie je starší ako 3 roky a dokonca v ňom má apartmán aj prezident Kapverdských ostrovov. Hotel sa nachádza na pieskovej pláži s jemným pieskom s čistým morom a okolím priam stvoreným na dovolenku plnú oddychu, zábavy a relaxu. Zábavu samozrejme nemožno teraz myslieť v diskotékach a na nákupoch. V hoteli je aktívna animátorská akcia, k dispozícií sú na požičanie štvorkolky, ale všadeprítomné kluby viac na južnom pobreží zas ponúkajú surfovanie a kitesurfing. Riu Garoba Funana sa skladá z dvoch hotelov, v podstate službami rovnakých. Vysoko kvalitných. Izby sú veľmi priestranné, pekne zariadené a obsahujú viacero úložných priestorov, plochá televízia so satelitným príjmom. Budovy komplexu sú rozľahlé, ale tiež ďalej od seba. Medzi nimi je miestami prázdny a nevyužitý priestor.

Strava je na veľmi dobrej úrovni. Na výber je z mnohých dobrôt európskej kuchyne viacero špecialít aj bežných jedál, pochutín a drobností. Ovocie. K dispozícií zrejme len portugalské, prípadne miestne víno. Nákupné možnosti v niektorých obchodíkoch v hoteli, inak nákupné možnosti sú vzdialené až v turistickom centre v meste Santa María, ktoré je vzdialené po pobreží na juh a viac na východ, pre tých bez kompasu je to viac dole smerom k malému opustenému majáku a vľavo, kde pláž zabočuje k hotelom Dunes a Oasis Atlantico. Ďalej sa nachádza mestečko, v ktorom máte viacero zaujímavých objektov, spôsob života miestnych ako na dlani, niekoľko reštaurácií a mnoho obchodíkov so suvenírmi, drevenými soškami, šperkami a podobne.

Hodnotenie ako v škole vzhľadom ku kategórií a prostrediu

Ubytovanie: 1
Stav zariadenia: 1
Stravovanie: 1
Personál: 1
Vlastné sociálne zariadenie: 1
Celkový dojem: 1

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply