Kartago rozširuje lety z Bratislavy na Kanárske a Kapverdy

Cestovná kancelária Kartago tours pre leto 2015 rozšírila ponuku letov z Bratislavy o celkovo tri zaujímavé novinky. Dňa 8. decembra 2014 totiž spustila predaj letnej sezóny 2015 a postupne spúšťa jednotlivé destinácie aj na webových stránkach. Už dnes, pokiaľ zatelefonujete na zákaznícku linku, sú zamestnanci pripravení odpovedať na otázky týkajúce sa novej sezóny 2015, výpočtu cien zájazdov a napríklad aj nových zliav, ktoré ponúkajú bohaté možnosti konfigurácie a získania výhodnej ceny. Do letnej ponuky priniesli viacero známych hotelových sietí a rôzne hotely, či už zamerané na rodiny s deťmi, či dokonca hotely len pre dospelých.

Royal Decameron, Kapverdy

Novinky ako Fuerteventura, Agadir a Boa Vista
Ostrov Fuerteventura nie je ešte veľmi známy pre našincov tak ako neďaleké Lanzarote, či Tenerife. Kanárske ostrovy sú celkovo veľmi lákavým cieľom pre dovolenkárov a ponúkajú výnimočné svetlé pieskové pláže. Fuerteventura a marocké letovisko Agadir sú operované na jednej trase z Bratislavy, pričom na Kanárskych ostrovoch – Fuerteventure je krátke medzipristátie. Ostrov je najdlhší zo všetkých v súostroví a neoplýva veľkou zástavbou. Najcharakteristickejším jeho prvkom je miestny chov kôz, za čo získal ostrov aj hovorový prívlastok „kozí ostrov“. Je však aj domovom jedného z najlepších kozích syrov na svete. Miesto známe pre krásne biele pláže, rôznorodosť pláží s prímesou naviateho saharského piesku, ale aj lokálne podmienky pre windsurfing z neho robí cieľ aj pre opakovanú dovolenku. Agadir je zas miesto plné možností poznávania a ďalšieho cestovania. Práve odtiaľto sú ešte viac dostupné poznávacie okruhy po miestach ako Casablanca, Marakéš, Fez a iné v ktorých môžu návštevníci objavovať asi hlavne historické pamiatky a kultúrne prvky.

Rozšírená je však aj ponuka letov na Kapverdské ostrovy. Doteraz mala cestovná kancelária lety na ostrov Sal z Bratislavy a na ostrov Boa Vista z Prahy. Leto 2015 prinieslo novinku v podobe zmeny odletového miesta pre Boa Vista. Z Bratislavy môžete ostrov navštíviť v turnusoch na 7 alebo 14 nocí. Boa Vista je trochu iná ako Sal. Neponúka v blízkosti hotelových rezortov výrazné nákupné možnosti a centrum, za to je pre každého návštevníka veľkým plusom výnimočná široká čistá pláž s jemným pieskom a neopakovateľným podnebím. Oproti ostrovu Sal zelenší ostrov naláka aj na výbornú gastronómiu a hotely Iberostar Club Boa Vista a Royal Decameron Boa Vista, ktoré sú najšpičkovejšie hotely na ostrove. Hotel Royal Decameron Boa Vista pritom nájdete len v ponuke tejto cestovnej kancelárie.

Ďalšie novinky a hotelové prírastky
Ďalšou novinkou je skôr návrat gréckeho ostrova Korfu, pričom v ponuke CK pribudlo aj na stálych ostrovoch Zakynthos, Rhodos, Kréta či Kos približne polovica a viac nových hotelov. Nové hotely sú však viditeľné aj v ponukách ďalších stálic ako Turecko, Egypt, Tunisko, Djerba a zopár je ich aj na ostrove Mallorca. Kapverdský ostrov Sal za posledný rok rozšírili dva nové hotely. Novinky nepribudli len v marockom letovisku Saidia, ktoré naďalej zostáva na 14 kilometrov dlhej pláži Saidia s dvoma 5 hviezdičkovými hotelmi.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply