Letenky na Maledivy a do Dominikánskej republiky budú za 509 EUR

Letenky MaledivyV pondelok 29. apríla chystá predajca leteniek Pelikan.sk akciu na letenky do destinácie Maledivy a Dominikánska republika za 509 EUR. Akciu uvádza pritom len na svojom Facebooku a nie na stránkach, čiže je možné očakávať jej nasadenie naozaj až v priebehu pondelka. Zaujímavá cena na letenky do týchto dvoch destinácií má svoje plusy a aj pár mínusov. Obe destinácie patria medzi vyhľadávané exotické lokality, aj keď v prípade Dominikánskej republiky by sme mohli hovoriť o niečo viac dostupnejšom prípade.

Svoje plusy aj mínusy
Medzi plusy je nepochybne dobré spomenúť znížená cena, no pri cenách ubytovania v prípade Malediv je to stále dovolenka len pre finančne viac bezstarostných cestovateľov. V prípade Maledív je nutné riešiť aj dopravu ku konkrétnemu ostrovu a tak sa môže zájazd o niečo viac predražiť. V prípade Dominikánskej republiky môže byť problémom počasie, keďže viac sa oplatí do Karibiku cestovať v jeseni a v zime. V tomto období nasledujúcich niekoľkých mesiacov na cestovateľov čaká skôr veterno, hurikány a iné nepriazne počasia, o čom hovoria aj skúsenosti cestovateľov. V každom prípade je to však cena výborná a priam sa núka pre tých, čo počítajú so všetkými mínusmi a zvažujú aj napríklad tieto Maledivy, tak ako ja.

Maledivy sú limitované časom, o pár rokov zmiznú
O Maledivách sa hovorí, že by bolo dobré ich stihnúť. Podľa rôznych informácií sa totiž čoraz viac pevnina ponára do vody a o niekoľko desaťročí je možné, že sa celkom stratí. Už dnes má pevnina tohto súostrovia problém so stúpajúcou vodou a strácaním pevniny. Práve preto by možno nebolo zlé zaoberať sa myšlienkou osobnej návštevy Maledív, kým ešte je čo navštíviť.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply