Letiská blízko pláže: skúste ostrov Bali v Indonézii

Bali je krásny ostrov s celkom inou mentalitou ľudí, než v krajinách, ktoré sú pre slovenského dovolenkára oveľa bežnejšie. Lákavý je pre viacero navzájom odlišných pláží, zaujímavých miest, prírodu aj pamiatky. Sú medzi nami ľudia, ktorí vyhľadávajú letoviská aj blízko letiska, radi sledujú lietadlá a najmä v exotických krajinách „lovia“ zábery menej známych leteckých spoločností a strojov pristávajúcich nad hlavou. Nadšencov tohto druhu je aj na Slovensku dosť. Najmä na malých ostrovoch sú možnosti na sledovanie lietadiel lepšie, ochranná zóna nie je tak rozľahlá. Hoci Bali nie je malý ostrov, aj tu je tých možností viac.

Kuta lietadlá

Kuta

Medzinárodné letisko na ostrove Bali je na juhu, v úzkom hrdle, akoby tvorilo hranicu medzi malým polostrovom na juhu. Na západnej strane sa nachádza pristávacia plocha, ktorá je vysunutá ďaleko do mora. Ak ste v letovisku Kuta, je celkom jedno v ktorej jeho časti. Po pláži sa viete prejsť až na juh tak, aby ste videli lietadlá bližšie. Pochopiteľne, nie je možné prejsť až pod pristávaciu zónu a ani do tesnej blízkosti, no na zaujímavé fotografie to postačuje.

Pristávajúce lietadlá a vôbec dopravné spojenia sú naozaj pestré. Objavujú sa tu letecké spoločnosti z Japonska, Malajzie, známe Emirates, Jet Star a spojenia s Austráliou. Veď mesto Darwin, kam vedie hneď niekoľko liniek denne, je len do dvoch hodín cesty menším lietadlom.

Cesta autom v okolí letiska

Východná časť Bali v blízkosti letiska v spomínanom hrdle môže byť tiež zaujímavá. Vedie tadiaľ totiž dôležitý cestný ťah. Z ničoho nič sa tak môže nad cestou objaviť pristávajúce lietadlo z opačnej strany, alebo vzlietavajúce, čo je oveľa častejšie. Viac spojení totiž vedie práve smerom zo západu.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply