Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke otvoria 5. mája 2013

vychylovkaSkanzen Vychylovka patriaci pod Múzeum Kysuckej dediny, otv oria tradične v máji. tentoraz to bude v nedeľu 5. mája už od 9 hodiny. Nadšenci pre ľudový foklór, architektúru a milovníci tradičných kysuckých dreveníc a zachovaných hodnôt si tak po očakávaní jasných termínov môžu naplánovať svoju návštevu od tohto dňa.

Obsah z oficiálnych stránok múzea:  Návštevníci si môžu v objekte Raganov mlyn  pozrieť   panelovú výstavu Vlaky s vôňou dreva, ktorá  prostredníctvom odborných sprievodných textov, dobových fotografií, mapiek, kópií listín, stavebných a technických výkresov, schém približuje návštevníkovi bohatú históriu lesných železníc, ktoré predstavujú významnú, ale už zaniknutú etapu vo vývoji dopravy dreva v našich lesoch, ale tiež záchranu malej časti bývalých železníc a ich funkčnú obnovu a premenu na múzejné a turistické železnice. V novovybudovanom objekte stanica Skanzen vám predstavíme výstavu Krása ľudového kroja  pani Anny Mikušcovej z Nimnice. Na slávnostné otvorenie vás všetkých pozýva aj zriaďovateľ Kysuckého múzea v Čadci, Žilinský samosprávny kraj.

Program:

  • 9.00 hod. Otvorenie brán skanzenu a slávnostné zakúrenie v parnej lokomotíve U. 45
  • 11.00 hod. Účinkovanie FS Drevár na nástupišti stanica Skanzen
  • 11.30 hod. Slávnostné uvedenie lokomotívy do prevádzky – prvá jazda v sezóne na Historickej lesnej úvraťovej železnici
  • 12.00 hod. Stavanie mája pri základnom kameni v podaní Folklórneho súboru Drevár z Krásna nad Kysucou
  • 12.45 hod. Krojovaný sprievod od základného kameňa do Kaplnky Panny Márie Ružencovej
  • 13.00 hod. Slávnostná svätá omša v kaplnke Panny Márie Ružencovej
  • 14.00 hod. Účinkovanie Folklórneho súboru Drevár z Krásna nad Kysucou na pódiu pri objekte Krčma z Korne

Viac informácií na oficiálnych stránkach Kysuckého Múzea
Neoficiálne stránky skanzenu a zdroj foto nájdete aj na adrese www.vychylovka.sk

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply