Arabské krajiny akoby neustále lákali nepokoje. Najhoršie možné načasovanie nepokojov v Egypte je začiatkom júla. Práve teraz, keď sa najvyšší počet ľudí zaoberá dovolenkovou tematikou a výberom dovolenky sa dovolenkári majú možnosť dočítať o ozbrojených konfliktoch v krajine, ťahanice o čelo krajiny a odstúpenia, či neodstúpenia prezidenta Mursího. Hoci sú médiá dnes naozaj plné informácií o Egypte, je nutné podotknúť, že tak, ako tradične, tak aj teraz sa udalosti týkajú hlavného mesta a teda Káhiry. Dovolenkové letoviská sú bez nejakých komplikácií.
Priatelia z Hurghady hlásia príjemné horúce počasie, výbornú tradičnú atmosféru na trhoviskách, klasické služby v žiadnom obmedzenom, alebo neúplnom režime, ako tára jeden skúsený „cestovateľ“ na nemenovanom fóre. Ďalší náš kontakt v letovisku Marsa Alam nám zas potvrdzuje, že o žiadnych nepokojoch alebo protestoch provládnych a protivládnych táborov nie je nikde ani chýru ani slychu. Možno ak v tlači, no tlač sa i tak k turistom nemá prečo dostať. Všade prevláda pokoj a preto nemožno hovoriť o obavách s vycestovaním do Egypta. Rovnako tak zmýšľa aj množstvo dovolenkárov, ktorí podľa viacerých zdrojov neodradzuje situácia v Káhire. Veď práve, ide o udalosti v Káhire.
Čo sa deje v Egypte?
Armáda dala prezidentovi Mursímu ultimátum, do ktorého mal opustiť čelo krajiny. Prezident sa však dlhodobo drží svojej funkcie a odmieta odstúpiť, napriek masívnym nepokojom a nesúhlasným postojom verejnosti. Jeho zotrvanie na čele krajiny však podporuje ďalší tábor jeho stúpencov. Prezident chce zmierenie a vládnu koalíciu, zároveň zostať na čele krajiny. Armáda tiež dnes obsadila štátnu televíziu, aby mohla kontrolovať obsah, ktorý bude na verejnosti vysielaný. Nespokojné obyvateľstvo vyšlo do ulíc pre nesúhlas s politikou súčasného prezidenta. Ľudia nemajú prácu, trpia mnohými problémami a nedostatkami, zároveň prezident zavádzal viacero zákonov, ktoré krajinu pretvárali viac a viac na islamskú krajinu.
You must be logged in to post a comment Login