Zopár dôvodov prečo ísť na dovolenku do Čiernej Hory

Mnohým z nás sa za dovolenku ráta iba taká, keď vycestujeme do zahraničia. Hoci aj na Slovensku je veľa nádherných miest, predstava dovolenky pri mori predsa len zvíťazí najčastejšie. Čo poviete na pár návnad, prečo sa vybrať na dovolenku do Čiernej Hory?

Montenegro, Čierna hroa a pláže

Na dovolenku do Čiernej Hory bez pasu

Keď sa chystáme niekam na dovolenku, zvažujeme niekoľko faktorov. Medzi nimi vzdialenosť destinácie, aktuálna politická situácia, spôsob dopravy či chceme vycestovať sami alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie, či nás láka more alebo skôr hornatá krajina, či máme záujem leňošiť, spoznávať kultúrne pamiatky alebo radšej dovolenkovať aktívne športom. Nemálo zaváži aj to, akou menou sa v krajine platí a či je pre turistu zo Slovenska cenovo dostupná, napríklad na pravidelné stravovanie v reštaurácii alebo nákupy základných potravín.

čierna hora, záliv Boka

foto: Čierna hora, záliv Boka

Čierna Hora sa zaraďuje medzi najslnečnejšie krajiny v Európe a turistov láka čistým Jadranským morom, ktorého šum a príjemná teplota im aspoň na chvíľu pomôže zabudnúť na všetky pracovné povinnosti. Keďže Čierna Hora susedí s Chorvátskom, jej vzdialenosť vám nebude pripadať ako mínus. Ďalším z dôvodov, prečo si vybrať dovolenku práve v Čiernej Hore, je ten, že na návštevu krajiny vám stačí iba občiansky preukaz. Odpadá vám teda povinnosť si na poslednú chvíľu vybavovať pasy. V Čiernej Hore si v letnom období užijete teploty okolo 35 °C, avšak vďaka stredozemnej klíme a jedinečnému závanu Jadranu budú znesiteľnejšie. Okrem mora vaše oči zlákajú jedinečné vápencové pohoria, skryté romantické jazerá a zálivy či čiernohorské pokrmy a nápoje.

Last minute dovolenka v Čiernej Hore

Kto by nechcel cestovať výhodne? Najmä rodiny s deťmi zvážia, kam sa v lete vyberú, aby sa príliš nenarušil rodinný rozpočet. Last minute dovolenky do Čiernej Hory poskytujú vynikajúce zľavy aj pre rodiny s deťmi. S tým súvisí tiež kvalita ubytovacích zariadení či možnosti trávenia voľného času. Aj keď sa Čierna Hora nachádza v subtropickom podnebnom pásme, deti teploty ľahko znesú vďaka vlhkosti prostredia. Kultúrne a historické pamiatky Čiernej Hory zlákajú dospelých, pestré kamenné mestečká a športové či iné zábavné atrakcie potešia zase deti a tínedžerov. Pri niektorých druhoch last minute zájazdov do Čiernej Hory vám hotely ponúkajú plážový set grátis alebo dokonca plnú penziu. Vďaka tomu môžete svoje dovolenkové vreckové minúť napríklad na nákup suvenírov alebo návštevu turistických atrakcií. Pre ešte vyššiu kvalitu vašej dovolenky vám odporúčame využiť letecké last minute ponuky do Čiernej Hory. Je to bezpečné, rýchle a na vychutnávanie prímorského prostredia vám ostane viac času.

 

čierna hora, lokalita Kotor

foto: Čierna Hora, lokalita Kotor

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply