Termálne kúpalisko Diakovce má v roku 2016 zopár noviniek

Termálne kúpalisko Diakovce, ktoré mnohí veľmi dobre poznáme celé desaťročia, láka na svoje termálne pramene už tak dlho, že si s ním spájajú letné dovolenky už naši starí rodičia. Dnes uvádzané aj ako Retro Thermal Diakovce ťaží toto miesto najmä z dlhoročnej tradície. Počas jari 2016 však prebiehalo niekoľko stavebných prác, ktoré zlepšovali celkový technicky aj fakultatívny stav zariadenia a pre návštevníkov tak majú niekoľko noviniek.

Diakovce, termálne kúpalisko

Miestny veľký bazén sa rozdelil na dva a vylepšenie získala vodná plocha v ktorej pribudol prístrešok na zatienenie. Takéto prvky potešia plávajúcich a tých, čo hľadajú tieň, či už priamo pod strechou, alebo len mimo nej v tieni tejto stavby. Pribudla aj reštaurácia, či skôr pizzeria s kaviarňou. Kávu dostáva každý jeden zákazník, ktorý platí parkovné. To predstavuje 2 EURÁ na deň. Diakovce ponúkajú naďalej zopár možností občerstvenia a nákupu nápojov. Dajú sa požičať ležadlá, za niečo vyše eura na deň. Usadiť sa dá aj na tráve, lavičkách, alebo na chodníku. Deka na tráve, tej sa ale nič nevyrovná.

Ubytovanie

Ubytovanie na kúpalisku je možné priamo cez kúpalisko, alebo ubytovanie v súkromí. Táto ponuka zostáva viac menej nezmenená. Aj tento rok viac menej praje návštevníkom počasie, takže o voľný program sa starajú bazény, ale pokojne aj miestna požičovňa lôpt a rôznych zábaviek. Ubytovanie v súkromí v chatkách podobných domom nájdete na www.kupaliskodiakovce.sk – väčšie ubytovanie pre rodinu s bezplatným parkovaním a niekoľkými vymoženosťami je v tichšej časti kúpaliska.

Postrehy a zaujímavosti

  • Kúpalisko nemá tobogany, pre niekoho je to priorita, hoci sa spustí dva krát a končí.
  • Pomerne dostupné vstupné, parkovné aj ďalšie poplatky.
  • Ľahko dostupné ubytovanie na viac dní, čiže príklad na rodinnú dovolenku na Slovensku
  • Do zariadenia a areálu nemôžu psy. Je jedno, či ide o extrémne dobre vycvičenú čivavu, či labradora s chuťou po skákaní do vody. Psík musí zostať doma.
  • Detský bazén je stále v prevádzke, kde bol vždy.
  • Prostredie je po rokoch porovnateľne udržiavanejšie

Foto: KupaliskoDiakovce

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply