V lete nás láka najmä cudzina

Spýtali ste sa už vašich známych, kam sa chystajú v lete vycestovať? Niektorí to isto vedia už od začiatku jari alebo ešte aj skôr, aby sa im ušiel voľný termín. Nie je ničím výnimočným, že v lete túžime najmä po zahraničí.

Cestovanie v zahraničí

Výhodná dovolenka aj s deťmi

Niekto trávi svoje voľné dni na malte, takže do práce sa vráti ešte viac vyčerpaný než pred nástupom na dovolenku. Nie je to správne riešenie, psychológovia dvíhajú varovný prst nad všetkými podobnými pracantmi. Naše telo a psychika sa počas dovolenky potrebujú zregenerovať, a hoci pri takej rekonštrukcii bývania zaiste prídete na iné myšlienky, o oddychu reč byť nemôže. Ak sa vám nechce navštíviť nijakú z cestovných kancelárií, popozerajte sa po ponuke na internete. Zaiste objavíte výhodné pobyty aj na Slovensku. Môžete sa ubytovať v hoteli s vonkajším bazénom alebo v príjemnom wellness hoteli, napríklad i v našich slávnych horách. Slovensko poskytuje nádherné výhľady, no za jednu letnú dovolenku si ich aj tak nevychutnáte všetky.

Viacerým z nás sa však za dovolenku ráta len taká, keď na ňu vycestujú do zahraničia. Najčastejšie volíme krajiny ako Maďarsko, Česká republika, Chorvátsko, Bulharsko, pretože sú lacné a vôbec ich nemáme ďaleko. Otázka dorozumievania v tomto prípade zaváži rovnako. Skvelé je, že pokiaľ chcete na letnú dovolenku cestovať s deťmi, nemusí vás to vyjsť vôbec draho. Mnohé cestovné kancelárie a hotely poskytujú rôzne zľavy, prípadne darujú deťom zájazd zadarmo. Nepodstrkávajte ich babičke, ale radšej si ich zoberte so sebou a užite si nádherné leto ako jedna šťastná rodina.

Obľúbené letné destinácie

Veľmi vyhľadávanými dovolenkovými krajinami sú napríklad Grécko, Taliansko, Čierna Hora, Turecko, ale aj už spomínané Bulharsko. Efektívne je do nich cestovať letecky, pretože vám presun do destinácie nezaberie polovicu dovolenky. Na stránke cestovnej kancelárie Solvex.sk si môžete vybrať ideálnu dovolenku. Stačí, ak si vyberiete krajinu, ktorú by ste radi navštívili, upresníte dĺžku pobytu a dátumy, počet dospelých a detí. Buďte pokojne nároční, letná dovolenka vôbec nemusí vyjsť draho, ak viete, kde ju máte zháňať, alebo ak si tradične nakupujete iba last minute zájazdy. Pred odchodom do zahraničia sa veľa ľudí informuje o aktuálnej spoločenskej situácii v danej krajine, ale tiež o možných spôsoboch platieb či zaujímavých miestach, ktoré rozhodne stoja za pozretie. Niekto rád navštevuje zájazdy s profesionálnym sprievodcom, ktorý poskytne odborný výklad o krajine, iný rád cestuje s turistickým sprievodcom v knižnej podobe. Nech ste už akýkoľvek typ dovolenkára, isté je jedno – svoju dovolenku si chcete užiť naplno, aby ste do tej najbližšej mali na čo spomínať. Práve preto sa pri výbere neobmedzujte a raz za čas si jednoducho doprajte.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply