V Marockej Saidii si môžete zájsť na makaky

V ponukách cestovných kancelárií sa v poslednom čase objavuje stredisko Saidia. Saidia leží pri Alžírskych hraniciach a donedávna bola známou oddychovou lokalitou pre samotných Maročanov, Francúzov a Španielov. Nemôžu si však nechávať zaujímavé miesto len pre seba a tak sa začal cestovný ruch minulým rokom o niečo viac rozvíjať. Každý pozná Agadir, málo ľudí Saidiu. Zásadný rozdiel je v tom, že Saidia má pobrežie Stredozemného mora a aj miestne zvyky skôr späté s touto oblasťou. Aj ponuka výletov je trochu iná než v spomínanom Agadire.

Tu je mierne chudobnejšia, ale za to originálna. Pozrieť sa môžete do starého centra Oujdy, do Ras Al Ma, ale napríklad aj na hory Gurugu. Tam nemusíte objavovať len prekrásny výhľad a scenérie, ale napríklad aj voľne žijúce Makaky, ktoré sa tu preháňajú a radi si pochutia na tom, čo im prinesiete. Titulok článku možno znie, že by ste mohli zájsť na malý lov, no pokiaľ to berieme v rovine fotografií, potom áno.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply