6 najkrajších miest Kalifornie, kvôli ktorým začnete plánovať výlet do USA

Kalifornia patrí medzi top turistami vyhľadávané americké štáty. Niet sa čomu čudovať – Kalifornia priam prekypuje veľkomestami a zároveň dychberúcimi krásami prírody, ktoré sú ako stvorené pre dobrodruhov a milovníkov nespútanej prírody. Kalifornia je kombináciou prírodnej a ľudskej sily. Ak túžite túto silu  spoznať na vlastnej koži, stačí si zabezpečiť 90-dňové cestovné povolenie Esta Visa, letenky a ubytovanie  a vaša cesta za dobrodružstvom môže začať!

Ktoré miesta určite nevynechajte zo svojho zoznamu?

Najkrajšie mesto USA

San Francisco patrí medzi najznámejšie mestá USA a je zároveň domovom červeného visutého mosta s názvom Golden Gate. San Francisco bez Golden Gate-tu to je ako Paríž bez Eiffelovej veži, jednoducho nepredstaviteľné. San Francisco je častokrát označované za najkrajšie mesto USA, ktoré ma akýsi európsky šarm. Na jeho kráse a pôvabnosti mu pridávajú aj farebné domčeky vystavané na kopcoch, ktoré sú pospájané kľukatými cestami.

Najväčšie mesto Kalifornie

Najväčšie mesto Kalifornie, Los Angeles je bezpochyby mesto snov pre filmových fajnšmekrov a nádejných hercov, ktorí tužia kráčať po červenom koberci.

Kalifornia a Los Angeles

Ak ste človek, ktorý sa zaujíma o svet amerického šoubiznisu, cestovanie do USA jednoducho musíte spojiť s návštevou LA. Dokonca si tu môžete zabezpečiť “tour” po stopách slávnych, teda presne povedané po ich domoch. Nasadnete do autobusu a sprievodca Vás ohromí svojím výkladom o tom aká slávna hviezda kde býva. Majte oči na stopkách a možno sa Vám podarí zazrieť aj slávnu osobnosť!

Najlepšia Zoo na svete

San Diego sa môže pochváliť jednou z najlepších zoologických záhrad na svete. Zoo si zamilujú nielen tí najmenší, ale aj veľkí. San Diego aj napriek charakteru amerického veľkomesta, sa môže pochváliť pokojnou atmosférou, ktorú bezpochyby vytvára nielen už spomínaná Zoo, ale aj veľký park Balboa Park, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta. Okrem toho, nemusíte byť ani v NYC, aby ste kráčali po Broadway, rovnomennú ulicu nájdete aj v San Diegu.

Najväčší strom na svete

Národný park Sequoia je domovom pre obrie stromy, sekvojovce mamutie, ktoré siahajú takmer až do neba. Park bol založený v roku 1890 a nachádza sa tu aj najvyšší vrch USA Mount Whitney. Hlavnou hviezdou zo všetkých stromov je sekvojovec, generál Sherman, ktorý je najväčším stromom na svete. Okrem týchto obrov v parku môžete obdivovať panenskú prírodu, nadýchať sa čerstvého vzduchu a ak chcete aj nejaké výhľady, odporúčame Vám vyjsť na skalu Moro rock.

Najteplejšie miesto na Zemi

Hľadáte najhorúcejšie miesto na planéte a zároveň najnižšie položené miesto v USA? Našli ste ho! Je to Údolie smrti, známe ako Death Valley. Tak hrozivé a zároveň tak krásne. Tu sa určite nesnažte pokoriť prírodu, ale prispôsobte sa jej a hlavne sa zásobte množstvom pitnej vody, ktorá je v tejto oblasti vzácna a ojedinelá. Ubúdajúce zásoby vody môžete doplniť v oáze Furnace Creek, ktorá je v tejto nehostinnej krajine akýmsi rajom. Nájdete tu múzeum či turistické centrum.

Death Valley, údolie smrti

Najstarší národný park USA

Jazerá, ktoré zrkadlia vrcholky hôr. Vodopády, ktoré prerážajú cez mocné skaly. Bohatá flóra, ktorá je útočiskom pre množstvo zvierat. Krásna predstava čo poviete? Našťastie to nie je len predstava. Vitajte v jednom z najstarších amerických národných parkov Yosemite. Nádherná príroda dokazuje svoju silu a krásu na každom kroku.

Kalifornia a yosemitský národný park

Dokonca Vodopád Horsetail sa vo februári pri západe slnka sfarbí do červena a pozorovatelia majú pocit, že sa ľadová voda mení na horiacu lávu. Jediné čo dokážete pri tomto jave prírody je bez slov sa prizerať a obdivovať divadlo prírody. Ak sa Vám nepodarí vidieť túto nádheru, nezúfajte, Yosemitský park Vás určite nesklame, nájdete tu ďalšie prekrásne vodopády, ktoré síce už nebudú sfarbené do červena, ale určite si získajú Váš obdiv.

Ak si Vás Kalifornia získala a chcete ju vidieť na vlastné oči, nepotrebujete žiadne víza. Postačí vám ESTA USA (cestovné povolenie na vstup do USA) a môžete sa vydať za dobrodružstvom!

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply