Bratislavské UFO s krásnym výhľadom na mesto

Bratislavské UFO každý na Slovensku pozná ako jeden z hlavných symbolov hlavného mesta a zároveň modernej doby. Veža na novom moste je pritom reštaurácia a rozhľadňa v jednom. Býva miestom večierkov smotánky, či Silvestrovskej zábavy, pri ktorej treba siahnuť hlbšie do vrecka. Vstupné 6,5 € však umožňuje aj bežnému človeku nahliadnuť počas otváracej doby na strechu lietajúceho taniera, z ktorého je výhľad takmer na celú Bratislavu. Nový most spája Petržalku so starým centrom a vlastne centrom hlavného mesta. Na strane Petržalky umožňuje náhľad na obchodnú časť Petržalky, v diaľke vidieť Rakúsko, sídlisko Petržalka, výstavisko Incheba a na strane druhej bratislavský hrad, Dóm sv. Martina, do veľkej diaľky vidieť aj nákupné stredisko Eurovea, ďalšie mosty v diaľke a tiež azda všetky výškové budovy nášho hlavného mesta.

Cenník:
Dospelí: 6,5 €,
deti do 111 cm a do 15 rokov: 3,25 €,
Študenti 3,25 €,
skupinová zľava pri minimálne 10 ľuďoch na jedom účte: 3,25.
Vstup zadarmo majú deti do 111 cm, turistickí sprievodcovia, telesne postihnutí, hostia konumujúci jedlá z jedálneho lístka a držitelia karty stálych hostí po 18:00

Kaviareň, alebo skôr plnohodnotná reštaurácia, ponúka jedlá aj nápoje za vyššiu cenu. Zariadenie je možné považovať za luxusné a vystupovanie pracovníkov obsluhy je určite vystupovanie obsluhujúcich reštaurácií vyššej triedy. Toalety sú dostupné ihneď pri východe z výťahu a poskytujú celopresklenný výhľad na Petržalku a hlavný cestný ťah. Hore sa návštevníci dostávajú rovnako ako dole pomocou rýchleho výťahu. Ten prechádza jednou z dvoch „nôh“ celej konštrukcie. V druhej „nohe“ sa nachádza schodisko, v súčasnosti využívajúce skôr ako sklad. Za výhľad a na Bratislavu jedinečný zážitok to za to stojí.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply