Máte EVČ značku na aute uchytenú páskami? V Maďarsku vám hrozí pokuta

Nedrží vám držiak na poznávaciu značku vášho auta značku poriadne a upevnili ste si ju pomocou rýchloupínacích plastových pások? Majte sa na pozore pokiaľ smerujete do Maďarska užívať si termálne kúpalisko, alebo na nákupy. Podľa dopravného spravodajstva rádia Viva sa začali policajné kontroly teraz orientovať aj práve na toto. Pokutovanie je odôvodnené zhoršenou čitateľnosťou značky pre prístroje a maďarskej dopravnej polícií je pritom jedno, či ide o pásky biele, alebo čierne a ide o posúdenie ako nesplnenie povinnosti vhodného vozidla na vozovke. Pokuta môže byť vo výške 60 až 70 EUR. Odporúčame vyriešiť uchytenie značiek iným spôsobom, alebo novým plastovým držiakom.

Maďarsko teraz láka najmä na termálne kúpaliská
Vonku je zima a tak sa tešia obľube milovníci zimného kúpania v termálnych kúpaliskách. Tie majú plnú celoročne. Kým leto sa orientuje na hlučnejších ľudí a rodiny s deťmi, zima je viac doménou pokojnejších ľudí vychutnávajúcich si vodu skôr na relax. Samozrejme, pokiaľ berieme miesta, ktoré ponúkajú možnosti pre oba typy návštevníkov zariadení. Azda najlákavejší a najznámejší je Mosyonmagyarovár neďaleko slovenských hraníc. Na vianočné trhy a atmosféru však lákajú aj viaceré veľké mestá, vianočná Budapešť, či nákupné strediská hneď za hranicami. Len na budapeštianskom letisku parkuje možno 5 percent vozidiel zo Slovenska, za čo môže zrejme fakt, že letisko v Budapešti ponúka veľmi široký výber diaľkových letov.. Polícia si teda príde na svoje.

Tip: Držiak stojí od jediného eura po dve. Pri niektorých nákupoch ho dostanete dokonca v servisoch zadarmo, pokiaľ si na ňom necháte reklamu servisu. Nestojí to tak veľa. Len je nutné nájsť čas na nákup a montáž plastového držiaku.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply