Najlepšie nudistické pláže Európy

Hľadáte nudistické pláže v Európe také, ktoré sú legálne, známe a aj okolie počíta s tým, že skrátka tam vládne sloboda a je na nej plno ľudí, ktorí nepotrebujú na sebe žiaden textil? Tu nájdete malý prehľad niektorých významných miest v Európe na tento účel.
Počet nudistov každoročne narastá, môže za to zvedavosť, chuť po niečom novom, ale aj postupné naberanie odvahy. Aké sú vlastne najlepšie nudistické pláže Európy?

Sweetwater na grécko mostrove Kréta
Pláž na ostrove poznajú pod Gilko Nero. Dostupná je z dedinky Selca Loutró alebo loďou. Od známej turistickej oblasti Chania je vzdialená okolo 20 až 25 kilometrov.

Valalta v Chovátsku
Pláž Valalta sa nachádza na ostrove Istria. Nudistický kemp je ako stvorený pre rodiny s deťmi. Nie však pre žiarlivé manželky. Krásna 3,5 dlhá pláž je tu len pre nudistov, ale nachádza sa tu aj vytvorený bazén s morskou vodou a možnosti občerstvenia.

Sylt v Nemecku
Aj Nemecko má svoju nudistickú pláž známu širokoďaleko. nemci tvoria najpočetnejšiu skupinu nudistov v Chorvátsku no rovnako tak aj doma na ich Sylte. Najväčšiu popularitu má miesto práve cez letné školské prázdniny.

Playa El Mago na Mallorke
Playa El Mago bola prvou nudistickou plážou na Malorke. Piesočnatá pláž s priezračnou vodou obklopená stromami. Nechýbajú ani možnosti občerstvenia. Nachádza sa 6 kilometrov od strediska Magaluf.


Zväčšiť mapu

Eurona vo Francúzsku
Pláž neďaleko Bordeaux sa tiahne od mesta Biarritz Gironde a je možno najväčšou na svete, pretože je dlhá až 150 km. Nudistov tu prichádza najviac v lete a tvoria ich rodiny s deťmi.
Vo francúzsku je tiež významná nudistická pláž Les Grottes Plage na malom ostrove Levant s čistou plážou a priezračným morom.

Banana Beach na gréckom ostrove Skiathos

Banana Beach je názov pre tri zaujímavé zátoky, ktoré poskytujú priestor pre nudistov a slobodu ako sa na pravú nudistickú pláž aj pre hanblivcov patrí. Otázne je, prečo sa oblasť volá „banánová“…


Zväčšiť mapu

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply