Oceanarium Explorer a kúpanie s tuleňmi v letovisku Caleta de Fuste

Ostrov Fuerteventura je málo známy. Slováci ho veľmi nepoznajú aj preto, že cestovné kancelárie ho napriek ponúkaniu nepropagujú v kampaniach a nevenujú sa medializácii. Zameriavame sa preto aj na detaily a miesta, ktoré môžu bežného slovenského návštevníka zaujať.

Oceanarium Explorer a tulene

Oceanarium Explorer v letovisku Caleta de Fuste je prevádzkovateľ objavných plavieb na katamarane, na lodi s preskleným dnom, prenajímajú loďky, kajaky a ďalšie možnosti vodných športov. No najzaujímavejšie je pre mnohých kúpanie a fotenie s tuleňmi. Za pár desiatok eur máte možnosť kúpať sa priamo s tuleňmi, ktoré cez vás preskočia, môžete sa ich dotýkať, no všetko pod dohľadom inštruktora. Kontakt so zvieratkom môže byť zážitkom. Takže ak vyrážate k tuleňovi, majte blízkych, ktorí sa o fotografie postarajú z móla.

Fuerteventura Caleta de Fuste oceanarium tulene

Viac ako zážitok s tuleňom je na tomto mieste výraznejší zážitok pre ostatných. Štvorcové uzatvorené mólo na morskom pobreží v prístave parkujúcich lodí je viditeľné z kamenného móla, aj z dreveného móla. Okoloidúci sa tak môžu pristaviť a pozrieť poskakujúcich tuleňov, čo nie je celkom bežný dovolenkový zážitok. Zväčša si zaplatíte za pozorovanie tohto druhu zvierat. V tomto prípade je šou súčasťou prístupného areálu prístaviska.

Fuerteventura Caleta de Fuste oceanarium tulene

Stretnutie s tuleňmi trvá 20 minút a stojí 40 EUR, katamarán je na 4 hodiny a trvá 52 EUR. Bozk s tuleňom na fotke stojí 7 EUR. Trochu zvláštne, najmä aj vysoké ceny, no obchod je obchod. Ponúkajú aj vodné športy, či špecialitu v podobe jetskis.

Caleta de Fuste

Letovisko Caleta de Fuste na východe je známe viacerými hotelmi apartmánového typu. Len málo hotelov ponúka all inclusive. Skôr je to polpenzia, alebo ubytovanie bez stravy. Pottraviny si ľahko kúpite v sieti supermaeketov Dinomarket, v ktorých sú ceny rovnaké a je v nich absolútne všetko, čo človek môže na dovolenke potrebovať.

Caleta de Fuste je hlavne miestom, v ktorom nájdete mnoho kaviarní, reštaurácií, aj barov. Autopožičovne sú k dispozícii na viacerých miestach. Miesto je pokojné, plné detských ihrísk a oddychových zón. Pláž je tvorená pieskovou zátokou a po bokoch je plná kamenistých sopečných hornín. Nájdete tu aj bunkre z druhej svetovej vojny.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply