Atrakcie ostrova Malta: akvárium a ryby v Malta National Aquarium

Ostrov Malta návštevníkom ponúkne viacero zaujímavých miest. Medzi najnavštevovanejšie patrí na severovýchode akvárium Malta National Aquarium. Architektonicky zaujímavá stavba pripomínajúca hviezdicu, alebo medúzu, ktorá vo svojom vnútre predstavuje podmorský svet. Mnoho akvárií a rôznych konštrukcií s veľkým množstvom vody, prezentuje rôzny podmorský život. Rôzne druhy rýb, ale aj niekoľko zvierat zo súše.

Návšteva akvária

Cena vstupného pre dospelého je mierne vyššia, vo výške 13,90 EUR a cena za dieťa je 7 EUR. Celá výstavná časť sa nachádza na jednom poschodí a je okruhom, ktorý sa prechádza po jednej trase. Čas návštevy nie je obmedzený, takže sa pokojne môžete zdržať len pár minút, alebo hodinku a viac.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakcie

Zábavou pre najmenších návštevníkov môže byť prechod cez tunel nad ktorým preplávajú ryby, prípadne cez neho môžete pozorovať podmorský život priamo. Nie je povinnosťou cez neho prejsť, pretože bežná trasa vedie vedľa. Oveľa zaujímavejší pre dospelých bude väčší tunel, ktorý je priechodom pod voľne sa pohybujúcimi rybami a niekoľkými druhmi žralokov či rají. Z tejto nádrže ryby prechádzajú aj do vedľajšieho akvária, kde je ich možné pozorovať z boku cez hladkú sklenenú stenu.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakcie

Súčasťou akvária sú tabletmi riešené vysvetlivky. Interaktívny obsah, graficky atraktívne v niekoľkých jazykoch, samozrejme bez češtiny a slovenčiny, spolu s fotografiami. Môžete si tak priamo prečítať o každom živočíchovi zaujímavosti a informácie o pôvode.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakcie

Akvárií je tu viacero. Tematicky sú riešené tak, aby prinášali bežný biotop. Morské však nie sú jediné. Nachádzajú sa tu aj sladkovodné akváriá, tak ako na obrázku nižšie. Predstavujú život v rámci riek a jazier.

Aquarium national Malta, akvárium a atrakcie

Dostupnosť:

  • Akvárium je dostupné v rámci verejnej dopravy z akéhokoľvek miesta na ostrove Malta vďaka jednotnej cene 1,5 EUR alebo v rámci predplatených kariet na dopravu.
  • Akvárium je prístupné pre imobilných a pre kočíky.
  • Východ je tradične riešený cez suvenírový obchod, ako inak. Obrňte sa preto od prosieb svojich detí.
  • Viac na oficiálnej stránke: https://www.aquarium.com.mt/buy-tickets/
Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply