V Inchebe začal medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour

itf slovakiatour 2013Dnes 24. januára zatiaľ pre médiá a odbornú verejnosť začal medzinárodný veľtrh cestovného ruchu. Od zajtra 25. januára si bude môcť ktokoľvek prísť vychutnať ponuku vystavovateľov nie len z oblasti cestovania, ale aj v rámci sprievodných výstav a to gastrovýstavy, výstavy poľovníctva a wellnessu. Každoročne sa vo výstavisku Incheba koná dnes populárny veľtrh lákajúci viacero regiónov, spoločnosti, hotelov a aj menších podnikateľov, aby prezentovali svoje možnosti a ponuky. Tento rok na podujatí nájdete niekoľko zaujímavých vecí.

Cestovné kancelárie a ich zľavy
Aký by to bol veľtrh, keby chýbali cestovné kancelárie? Viaceré z tých väčších sa na tohtoročnom festivale neobjavili, no tie, ktoré svoju ponuku prezentujú vo svojich stánkoch tu majú šancu zabojovať o zákazníka. O mnohých sme ani nevedeli, že svoju ponuku majú aj na slovenskom trhu. Známe aj menej známe spoločnosti predávajúce zájazdy, alebo organizujúce vlastné zájazdy potešia bohatými ponukami azda do celého sveta. Po otvorení pre širokú verejnosť sa budú môcť tešiť na zaujímavé zľavy, keďže viacero z predajcov práve na tieto dni plánuje špeciálne akcie práve v rámci vystavovania.

Regióny a krajiny
Svoj výrazný stánok tu má Turecko, Egypt, Chorvátsko, prípadne niekoľko ďalších krajín. Viacero informácií ponúkajú krajiny z Balkánu, regióny v Taliansku, a nezabúdajme ani na Slovensko s Českom. Tento rok sme zaznamenali oveľa menej Poľska, za to výraznejšiu českú Vysočinu, Prahu, či iné mestá. Svoje stánky tu mali regióny na severovýchode Slovenska, napríklad aj Košice. Tie nezaspali na vavrínoch pri príležitosti vyhlásenia mesta Košice za hlavné mesto kultúry EÚ 2013 a na veľtrhu sa neorientovali len na to. Podporili a prezentovali slušne viaceré dedinky, oblasti, osady aj mestečká v okolí Košíc, čím priniesli niečo viac o tom, čo vlastne Košice ponúkajú. Zaujímavý je aj Žilinský samosprávny kraj. Tam môžete naraziť na pekný stánok s výbornými syrmi. Z tých môžete ochutnať, pozrieť sa na prácu ľudového rezbára, vypočuť si ľudovú hudbu v krojoch, alebo sa informovať o zaujímavých miestach v Žilinskom kraji.

Niekoľko rád
Pokiaľ zavítate na výstavu, nebojte sa pýtať na zľavy pri príležitosti výstavy. Cestovné kancelárie, ktoré nevystavujú tentoraz v Inchebe reagujú na toto obdobie taktiež zavedením výborných cien, ale nie je to podmienka. Tie, ktoré sa na výstave objavia, majú často pripravené zaujímavé ponuky. Preto sa na ne informujte. Nemusí vám tak ujsť zaujímavá a výhodná ponuka. Pokiaľ núkajú, dajte si a ochutnávajte. V gastro-časti vyrábajú v malom českom stánku výbornú točenú zmrzlinu zo skutočného mlieka s rôznymi príchuťami. V ŽSK zas ochutnáte z ovčieho syra, alebo korbáčikov, na viacerých miestach sú stánky s ponukou vín a ochutnávok doslova obkľúčené vinármi a znalcami vín. Tí si už z auta vyťahujú svoj vlastný pohár a s ním kolujú po stánkoch. Oplatí sa si vychutnať celý veľtrh plnými dúškami, veď ten najbližší sa bude opakovať opäť o rok.

Viacero fotografií nájdete na facebookovských stránkach blogmagazínu Zaujimavosti.net

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply