Banská Štiavnica už o pár dní: Aj prezident navštívi Salamandrové dni

Prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič bude hosťom Salamandrových dní 2012, ktoré sa uskutočnia 6. – 9. 9. 2012 v Banskej Štiavnici. V piatok 8. septembra sa od 17.30 hod. uvedie do života publikáciu venovanú slávnej Baníckej akadémii, ktorá si v tomto roku pripomína 250 výročie rozhodnutia o jej založení. Slávnostný akt sa uskutoční v budove Kammerhofu v miestnosti, v ktorej v minulosti prijímali svoje návštevy komorskí grófi. Po ukončení prezentácie knihy a večeri sa hlava štátu presunie na Radničné námestie, kde si spolu s ďalšími významnými hosťami a vedením mesta pozrie tradičný Salamandrový sprievod.

Pani zo Salamandrových dníFoto: Marian Garai, partner podujatia Zaujimavosti.net

Salamandrový sprievod nadväzuje na tradície Akadémie a každoročne láka do Banskej Štiavnice tisícky návštevníkov. Niekoľko stovák osôb prezentuje veselým spôsobom charakter a atmosféru mesta v časoch jeho najväčšej slávy a pripravuje tak výnimočný zážitok pre všetkých prizerajúcich divákov.
Okrem sprievodu čaká na návštevníkov počas podujatia bohatý kultúry program, pozostávajúci z výstav, koncertov, divadelných vystúpení pre deti, burzy minerálov, atraktívnych nočných predstavení na Starom zámku a ďalších aktivít. Salamandrové dni sú zároveň spojené s celoslovenskými oslavami Dňa baníkov, geológov, hutníkov a naftárov a počas nich sa konajú viaceré oficiálne podujatia vrátane slávnostného zasadnutia mestského zastupiteľstva spojeného s udeľovaním výročných cien mesta.
Organizátori očakávajú, že počas dvoch dní navštívi podujatie, ktoré uzatvára kultúrne leto v regióne, približne 8 000 návštevníkov a hostí nielen zo Slovenska, ale aj okolitých krajín.
Viac na: www.banskastiavnica.sk

Organizátorom podujatia je Mesto Banská Štiavnica.

Hlavnými partnermi podujatia sú:
US Steel Košice, Ministerstvo kultúry SR, BBSK, Pivovar Steiger, Rádio Expres, TASR, Zaujimavosti.net, Podujatie.sk, KamDoMesta.sk, Slovenská autobusová doprava Zvolen, a.s., Slovenské banské múzeum, Štátny ústredný banský archív, Zväz hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR a Slovenská banská komora.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply