Turecko – Kusadasi – hotel Blue Sky *****

Hotel Blue Sky sa nachádza v letovisku Kusadasi v Egejskej riviére na západe Turecka v blízkosti ostrova Rhodos. Čakajte preto čisté more, členitejší terén, alebo skôr nie čistú rovinu a to maximálne pohodlie, ktoré od hotela chcete. Hotel pôsobí veľmi príjemne a čisto. Využíva prvky neprehnaných farieb. Na rôznych miestach ponúka posedenie a rôzne miesta na pekné fotografie, ak prichádzate na dovolenku s fotoaparátom.

Blue Sky Kusadasi hotel

Zariadenie
Hotel má recepciu a hlavnú reštauráciu mimo ktorej sa tu nachádzajú aj ďalšie tri reštaurácie tematické. Celkovo 5 barov ponúka posedenie pri rôznej ponuke nápojov, samozrejme v rámci all inclusive. Návštevníkov poteší, že na počítači dostupnom pre klientov a aj na svojom PC či mobile sa pripoja na internet v lobby bare zadarmo. Stravovanie all inclusive a animačné programy sa postarajú o zábavu a neustále gastronomické hýčkanie. Určite vyskúšajte ayran. Personál hotela vystupuje príjemne a svedomito.

Blue Sky, Turecko Kusadasi

Ubytovanie
Ubytovanie je príjemné v niekoľko poschodových dlhých architektonicky zaujímavo riešených budovách. Pripomínajú vlny a takáto stavba umožňuje docieliť výhľad na more pre všetky izby. Chodba a prístup do izieb sú riešené z opačnej strany otočené do záhrady. Izby ponúkajú veľké postele, čisto zariadené. Na podlahe je koberec, na stenách obrazy a nechýba ani čisté zariadenie kúpeľne s rôznymi srandičkami v podobe šampónov a hygienických potrieb. Technika v podobe bielych veľkých LCD monitorov poteší aj náročnejších. Televízory disponujú USB portom a pripojiteľnosťou vašich kamier, fotoaparátov a notebookov. Cez USB port si tak napríklad nabijete foťák, alebo mobil. Klimatáciu si nastavujete sami a voda v minibare je zadarmo. Súčasťou izby je aj vlastný trezor. Každá izba má balkón a pochopiteľne vlastné sociálne zariadenie bez výnimky.

Blue Sky hotel Kusadasi Turecko

Pláž
Pláž hotela, ktorá nesie hodnotenie Modrej vlajky a je piesková, prípadne hrubozrnná piesková. Na pláži sa nachádza ponuka vodných športov. Po pravej strane sa nachádza kamenistý terén a dokonca ostrov, na ktorý sa dá doplávať šliapacím bicyklom za pár minút. Šliapacie bicykle sú jednou z miestnych atrakcií. Klienti majú možnosť bezplatne využívať matrace, slnečníky a ležadlá. Pre klientov je tu aj bar na pláži. Ide o pokojné miesto, ktoré je výhradne pre klientov hotela a tak sa na pláži ani nestretnete s nikým neželaným, alebo niekým z iného hotela.

Čo v hoteli robiť?
Hotel sa nachádza neďaleko strediska Kusadasi, čo je mesto určite využiteľné opakovane na veľké nákupy suvenírov, oblečenia, potravín a podobne. Hoci hotel poskytne najmä v rámci potravín všetko, čo si môžete priať, Kusadaské trhy a reštaurácie vám predsa len ponúkajú ešte ďalšie spektrum pochúťok. Do Kusadasi je to za pár lír miestnym dolmušom. Informácie o ich dostupnosti vám v hoteli poskytne Guest Relation manager, alebo delegát cestovných kancelárií. Zabávať sa dá aj na pláži či v miestnych bazénoch. Chýba síce tobogan, no na svoje si prídu nadšenci pre vodné športy priamo na vode. Sú za poplatok.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply