Turecko – Kusadasi: Özdere – hotel Maxima Paradise *****

Hotel Maxima Paradise sa má svoj názov preložiteľný ako „maximálny raj“. Stručný popis vyplývajúci z názvu nie je zbavením sa potreby bližšieho popisovania, prečo tomu tak je, pretože všetok text nižšie je toho vysvetlením. Maxima Paradise je v skutku hotelom, ktorý ponúkne klientom vyšší štandard a služby na veľmi dobrej úrovni. Vzhľadom na osobné skúsenosti je možné priniesť bližší pohľad na fungovanie a úroveň tohto hotela.

Maxima Paradise

Hotel
Hlavný vstup do hotela má efektné otváranie, ktoré otvára k recepcii vysoké krídlové dvere hneď ako k nim predstúpite. Na recepcii nájdete prístupnú bezplatnú wifi a recepčných, ktorí ovládajú angličtinu, francúzštinu a aj nemčinu. Niekoľko možností na posedenie a oddych sa nachádza priamo tu, prípadne aj mimo hotel. Za recepciou je vstup do areálu, ktorý disponuje bohatou zeleňou cennejších ihličnanov, ktoré sú v našich končinách známejšie ako tie drahšie kúsky pre živý plot a dekorácie. Miestny hlavný bazén je zaujímavý už na pohľad, keďže niekoľko ležadiel vzbudzuje dojem, že ležia na visutej plošine plávajúcej na vode. Po ľavej strane sa nachádzajú ubytovacie kapacity, po pravej strane skôr časť nákupná a oddychová.

Maxima Paradise

Ubytovanie
Ubytovanie pre rôzne zloženia izieb, napríklad pre štvorčlennú rodinu získate v 4 lôžkových izbách, kde manželská izba so spojenou posteľou tvorí samostatnú miestnosť so sociálnym zariadením. Všetky izby majú svoj vlastný balkón, rozdelené izby majú jeden spoločný. Každý má výhľad na more, prípadne na bazén a smer k moru. Rozľahlé izby sa nijakým spôsobom netiesnia v malom priestore, pretože ide o veľké izby. Kúpeľne vybavené sprchovým kútom a veľmi pekným luxusným zariadením disponujú aj nejakým tým šampónom a sprchovým gélom, čo poteší ak ste si zvykli, že dostanete skôr len šampón a telové mlieko. Osušky na pláž alebo k bazénu dostanete už priamo na izbu.

Pláž alebo bazény a tobogany
Pláž neposkytuje príliš rozľahlú pieskovú plochu. Ide skôr o užší pás piesku, na iných miestach oveľa širší s väčším priestorom. Miestami čistý s jemným pieskom, inde s okruhliakmi a kameňmi, prípadne kamennými plátmi. Nachádza sa tu aj plastový pontón pre tých, čo túžia skákať do mora. Najzaujímavejší aj tak možno bude bazén, a nie len jeden. Ubytovacia časť má jeden, ďalej časť pri hlavnej budove má jeden efektný veľký plavecký bazén s niektorými zaujímavými miestami, ktoré z neho robia luxusné miesto ideálne aj na nejakú zaujímavú foto. Ďalší bazén nájdete v nákupnej časti, a ešte ďalej na sever v rámci areálu hotela nájdete niekoľko toboganov a tiež menšie vodné preliezky pre deti. Možnosti pre deti sú tu aj v rámci mini clubu, kde sa deťom budú venovať animátori.

Maxima Paradise

Jedlo a personál
Stravovanie formou all inclusive obnáša viac, než len stravovanie. V tomto hoteli si vedia vážiť klienta a hoci mne samému teraz článok pripadá tendenčný a akoby reklamou, v skutočnosti je tento názor reálnym hodnotením úrovne miestnej obsluhy. Pri večeri k nám pristúpil čašník, ktorý sa predstavil ako osobný čašník Mohamed, ktorý sa nám bude venovať a tak sa aj stalo. Na stole bola vždy voda, príbor a v prípade odchodu niekoho od stola na izbu bol stôl do minúty čistý a pripravený na ďalšieho hosťa. Večere aj obedy ponúkajú veľmi pekný výber jedál, kvalitne spracovaných a pripravených jedál sa môžete hravo prejesť. Nechýba tradične ponuka syrov, alebo sladkého. Nechýba taktiež ani ovocie, zelenina a niekoľko špecialít a rôznych pohárov s ovocím. Rovnako tak ako má úroveň celý areál, má úroveň aj pohladenie žalúdka.

Maxima ParadiseMaxima Paradise

Hotel Maxima Paradise leží v letovisku Özdere, ktoré ešte nepatrí medzi rozvinuté a bohaté na hotelové rezorty. (Özdere často počítajú v rámci letoviska Kusadasi) Hoci priamo v meste Özdere nájdete širšie nákupné možnosti a tovar za pomerne slušné ceny, hotel je južnejšie od mesta pri pobreží a priamo v jeho blízkosti nenájdete nejaké nákupné možnosti a vyžitie. Vzdialenosť osobným autom od nákupných možností je do 5 minút. Okolie hotela tvoria pomarančové sady, takže ide o hotel priam stvorený pre tých, čo nevyhľadávajú hluk a ruch, radi si vychutnajú komfort, čistý a udržiavaný areál vyššieho štandardu a výborné jedlo.

Čas osobnej návštevy hotela: máj 2014,  © foto: archív Zaujimavosti.net

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply