Cestovanie autom: povinná výbava vozidla v zahraničí

Leto je obdobím cestovania pomocou rôznych dopravných prostriedkov oveľa viac, než kedykoľvek v roku. Je preto vhodné si pred cestou skontrolovať technický stav vozidla, ale prejsť si aj povinnú výbavu podľa pravidiel konkrétnych krajín, cez ktoré prechádzate, alebo do ktorých smerujete. Nezabudnite, že povinnou výbavou každého auta v prípade cestovania s deťmi je sedák, alebo detská autosedačka. Úplnou samozrejmosťou je lekárnička, reflexná vesta, rezerva. Cestovanie autom tak má svoje pravidlá.

Auto turistika

Osobitosti a povinnosti v okolitých krajinách
Na Slovensku, ale aj v Rakúsku a Maďarsku počítajte s povinnosťou mať pre každého jedného cestujúceho vlastnú reflexnú vestu aj výstražný trojuholník. Pozor, v Slovinsku, Španielsku a na španielskych ostrovoch musíte mať trojuholníky dva. V Rakúsku, ale aj v Chorvátsku potrebujete mať hasiaci prístroj určený pre vozidlá. Vo Francúzsku budete potrebovať vo výbave aj vlastný alkoholtester. Vo väčšine krajín Európskej únie je nevyhnutné mať v prípade požičaného vozidla súhlas majiteľa vozidla potvrdený notárom. Súhlas musí byť podpísaný nie len notárom, ale aj majiteľom, musí byť napísaný v angličtine, prípadne v jazyku krajiny, kam cestujete.

Nezabudnite, že v Rakúsku je prísny zákaz autokamier v aute. Rovnako tak v Nemecku a problémy môžu robiť aj v Francúzsku a vo Švajčiarsku.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply