Črevné ťažkosti známe ako faraónová pomsta

Z Egypta si možno až tretina z nás prinesie nejaké tie baktérie. V podstate každej cudzej krajine sú nejaké baktérie, s ktorými si naše telo poradí, avšak pre populárnosť tejto destinácie a aj pre populárnosť prežierania sa na dovolenke, treba sa mať na pozore. V žiadnom prípade nejde o žiadnu smrteľnú hrozbu, no človek môže na záchode stráviť trochu viac času, ako by si prial. Kým niekomu miestne baktérie vôbec neublížia, iní môžu byť citliví a tak nenechávajte nič na náhodu. Nech tvrdí kto chce čo chce, na „vypálenie“ sú naozaj dobré naše slovenské liehoviny. Pokiaľ ste citliví na tráviace ťažkosti, siahnite po tabletách, ktoré možno už kúpiť aj na Slovensku. To najlepšie, čo na takzvanú faraónovú pomstu zaberá je však liečivo Antinal.
Na Slovensku ho nekúpite, nachádza sa v každej egyptskej lekárni a často ho majú pri sebe aj delegáti, keďže vedia, že zo strany klientov je o to záujem. Pokiaľ ale vaši priatelia cestujú do Egypta pravidelne, možno majú preventívne balenie a môžu vám ho ponúknuť.

Ako sa vyhnúť problémom?
Vyhnúť sa môžete pokúsiť, ak nebudete piť vodu z vodovovu a neprijímať ľad do nápojov. Vyhýbajte sa aj ovociu umývanému vo vode a na pochybných miestach nepite vodu z barelu. To sú však všeobecne známe rady. Tou hlavnou radou je, dať si pozor a nerobiť hlúposti, rovnako ako pri čomkoľvek a kdekoľvek inde a rešpektujte odporúčania skúsenejších… tých správne skúsenejších.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply