Aké sú rozdiely medzi Egyptskými letoviskami?

Častá otázka pri výbere dovolenky v Egypte pri Červenom mori je, aký je vlastne rozdiel medzi Hurghadou, Sharm El sheikhom, Tabou a Marsa Alam. V ponukách sa však anchádza aj Sinaj, no ten je podobný na Sharm, preto ho ponechajme v spoločnej pomyslenej skupine.

Egypt je pre našich dovolenkárov stále dostupná a zároveň exotická dovolenka. Nie sú to len pamiatky an okruhoch, ale pieskové pláže a parádne možnosti pre potápačov. O nich sa dá nájsť viacero zdrojov a informácií najmä preto, že viacweré potápačské kluby vlastnia ľudia z Európy. Aké sú však zásadné rozdiel ypre nášho dovolenkára? Aspoň v stručnosti:

Hurghada
Celá Hurghada je vo svojom centre veľkým egyptským letoviskom plným hotelov, menších hotelov už nie mimo pláže, s bytovými domami a bohatými možnosťami nákupov. Hurghada vám dovolí si kúpiť suveníry a tovar rôzneho druhu, pláže nie sú tak pokojné, čisté a nedotknuté ako v iných častiach Egypta. Viaceré hotely sú však známe a populárne, čo si žiada neustále udrživanie v dobrej kvalite. V blízkosti hurghady sa nachádza oblasť Makadi, výnimočná peknou čistou pieskovou plážou a kvalitnými hotelmi. Neďaleko je aj Safaga. Safagu je možné navštíviť, pokiaľ to nechcete mať až tak ďaleko od HUrghady a zároveň vás zaujíma šnorchlovanie. Nie všade v Safage je priamy vstup do mora po pieskovej pláži bez kamenných plátov. Informujte sa pri nákupe dovolenky.

Sharm El Sheikh
Sharm je známy výskytom bohatého podmorského života. Niektoré hotely majú čistú pieskovú pláž, ale to ej skôr lokálna záležitosť, pretože väčšina pobrežia je aj tak ovplyvnená výskytom koralov a niektoré hotely vstup do mora musia riešiť vysunutým mólom až do otvoreného mora. Určite sem merajte cestu, pokiaľ vás zaujíma relax, oddych a pohoda pri hoteli a zároveň chcete byť v mori. Zábavných možností je menej, no stále je možné si nakúpiť nejaký ten suvenír.

Taba
Taba je podobná ako Sharm, no je určená ľuďom skôr takým, čo venujú čas oddychu, opaľovaniu a chcú navštíviť Petru, Izrael, alebo Jordánsko. Z Taby sa totiž tieto výlety dajú absolvovať najdostupnejšie. More je čisté, pláže nedotknuté, môžu sa vyskytovať kamenné pláty. Ruch len slabý, nákupných možností je menej a diskotéky takmer žiadne. Za to sa tu nachádzajú hory, výrazné a prekrásne scenérie prírody.

Marsa Alam
Najnovšie turistické letovisko bolo pôvodne len rybárskou dedinkou, ale najmä nemeckí turisti si všimli prekrásne more, bohatý morský život a nádherný podmorský život so žralokmi, ktorí sa zdržiavajú pri malom koralovom ostrove neďaleko. Tento druh turtistiky prepísal históriu tohto miesta. Nachádza sa 200 km južne od Hurghady a niekoľko rokov má samostatné vlastné medzinárodné letisko.

zdroj: marsaalam.eu, int., vlastné

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply