Maroko: Ras El Ma a tri ostrovy zabraté Španielskom

V blízkosti marockého pobrežia v Stredozemnom mori pri meste Ras Al Ma sa nachádza jedna zaujímavá rarita. Skôr smutná, ako zábavná, teda aspoň pre Maroko. Len pár kilometrov od pobrežia sa totiž v mori nachádzajú jedny z mála marockých ostrovov, tri malé ostrovčeky, na ktorých stálo len minimum budov, skôr rybárske chatrče a kotviská. Pred pár desaťročiami však ostrovy obsadili Španieli a tak trochu násilne si ich bez nejakých nárokov vzali. V súčasnosti chcú na ostrovoch vybudovať národný park, keďže sa tu nachádza veľmi vzácny druh tuleňa. Tulene v Stredozemnom mori? Predsa len áno.

Ras El Ma je mimochodom mesto v blízkosti známeho Nador. Prístavné prázdninové mesto umožnuje kotviť lodiam maximálne 10 metrov dlhým a dva metre širokým. Skôr je teda pre rybárske lode a menšie plachetnice a člny. V meste majú svoje prázdninové byty, alebo domy Maročania z vnútrozemia.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply