ČSA predstavilo svoj nový najväčší stroj Airbus 330, lieta do Soulu

Letecká spoločnosť ČSA vďaka spolupráci s Korean Air minulý rok obohatila svoju flotilu o dosiaľ svoj najväčší stroj v podobe Airbusu A330. Veľký stroj ponúkajúci v ekonomickej triede sedenie pre 252 cestujúcich v radení 2 – 4 – 2 je doplnených o 24 miest v bussiness triede s pohodlným sedením a dostatkom priestoru pre nohy. V skutočnosti však ani pri počte 252 nepociťujú cestujúci v triede economy nejaký zásadný problém so sedením, keďže tento typ lietadla ponúka v štandarde o niečo viac miest. tento konkrétny stroj však usporiadal sedadlá tak, aby ponúkali pohodlie každému. Na prvého apríla ČSA naplánovalo niekľoko letov medzi Prahou, Bratislavou a Ostravou. Prioritne bude lietadlo určené pre trasu Praha – Soul. Vďaka tomuto spojeniu je možné s ČSA vycestovať z Prahy do ďalších kútov Ázie, Austrálie a podobne.

ČSA Airbus A330 - zdroj Zaujimavosti.net

Ako sa sedí v Airbus A330 spoločnosti ČSA
Lietadlo určené pre diaľkové lety disponuje v triede economy klasickým sedením s vylepšeným stolčekom pre servírované jedlo a nápoje. Držiak na nápoje je súčasťou stolčeka z predného sedadla aj bez potreby jeho vysúvania. Stolček sa skladá z dvoch častí a tak nie je nevyhnutné vysúvať celý stolček. Každé sedadlo je vybavené vlastným monitorom pre premietanie dôležitých informácií a inštruktáže. Počas letu môžu cestujúci sledovať filmy, alebo hrať hry.

Airbus A330 ČSA

Airbus A330 ČSA

Pod monitorom je totiž vyťahovací ovládač s tlačidlami, s ktorým je možné ovládať hry, písať textové správy a pohybovať kurzorom. Inštruktážne video je animované a prebieha v češtine a ruštine. Pri iných linkách je možné, že prebieha aj v iných jazykoch. Elektronika disponuje portom pre USB, ktorý umožní prehrať váš vlastný film, či hudbu. Servírované je výborné jedlo s predjedlom.

Airbus A330 ČSA

Bussiness trieda ponúka o mnoho viac priestoru, sedadlá umožňujú spať v ležmo, ponúkajú priestor aj za sedadlom, rôzne odkladacie priestory, televíziu ďalej od očí a samozrejme bohatší servis, čo sa týka služieb stravovania a nápojov.

foto: zaujimavosti.net magazín ©

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply