Druhy turistiky a dôvody cestovať: Sexuálna turistika

Nepopierateľný druh turistiky, ktorý dokonca nevyznávajú len muži, ale na niektorých miestach takmer výlučne len ženy, tvorí celkom slušne populárny druh turizmu. Slovensko a Slováci pritom nie sú žiadnou výnimkou. Nemám teraz na mysli žiadne lokály, konkrétne cesty, bratislavský Slovnaft, či nejaký konkrétny bodrel. Mám na mysli krajiny s celými ulicami v určitých mestách, ak nie v tých hlavných, ktoré ponúkajú vo veľkom sexuálne služby.

Vedie Thajsko
Pre európskeho turistu – muža je na prvom mieste Thajsko. Krajina je známa tým, že v nej vo veľkom mladé a často chudobné ženy ponúkajú svoje telo takmer na čokoľvek. Práve za tým sem mieria Nemci, Briti, ale povedzme že aj zvedaví Česi a Slováci. Chcú tiež ochutnať niečo z exotiky, o ktorej sa tak veľa na určitých miestach rozpráva. Nemci za radovánkami tohto druhu cestujú rôzne vzdialenosti. Nepohrdnú ani obľúbenou destináciou Američanov, ktorou je Brazília. Tí s menej voľným časom zájdu cez hranice do Českej republiky a takmer vždy nájdu čo potrebujú na miestnych cestách a na odpočívadlách. Ponukou zábavy pre dospelých je známa aj Praha, alebo Amsterdam v Holandsku. Množstvo obchodov s hračkami zatieňuje známa Red light District, kde sa priamo vo výkladoch prezentujú pracovníčky najstaršieho remesla, aby každý videl to, čo ponúkajú a vedel si tak vybrať.

Pre Američanov je voľbou č. 1. Brazília
Pre amerického turistu nie je problém si zohnať na uspokojenie svojich potrieb v Brazílii ženu rôzneho veku. Žiaľ nie sú výnimkou ani deti, čo samozrejme končí väzením, alebo vydieraním. Kriminalita robí divy aj v tejto oblasti.. či skôr najmä v tejto oblasti? Ďalším rajmi pre radovánok chtivých Američanov a aj Kanaďanov sú Mexiko, Kostarika, Dominikánska republika a napríklad Kuba. V prípade Ázie tiež obľubujú Thajsko, ale v ich rebríčkoch je aj Malajzia a Filipíny.

Skôr než Slováci sú to Slovenky
O Slovákoch, ktorí by cestovali do zahraničia za sexom je menej toho známe ako o ženách. Tunisko, Turecko a Egypt sú krajiny priam vyhlásené tým, že si tam chodia užiť dievčatá, alebo len idú za priateľom, miestnym pracovníkom v hoteli, tanečníkom… a ešte by sme našli pár typických zamestnaní tých mladých, ktorí dokázali očariť naše baby. Zaslepené láskou sú občas prekvapené, že ich vyvolení má v mobile ešte aspoň 50 ďalších českých a slovenských čísiel a zabudnuté SMSky z pred týždňa, z pred dvoch týždňov atď. Potklo sa veru už pár z nich… či viac.

Kraľujú Britky a Nemky
Pri rozhovore so skúsenými cestovateľmi a bývalými sprievodcami po severnej Afrike som už počul kadečo. Jeden fakt, ktorý nás na jednej takej dovolenke spojenej s návštevou priateľov prekvapil, bol ten, že do niektorých oblastí smerujú staršie Britky, na pohľad dokonca občas škaredé ženy, aby si užili s mladými Arabmi. Tí im radi venujú svoj čas, najmä ak z takej chvíľky si môžu kúpiť dokonca celú motorku, alebo opraviť tú starú. Sú to však vraj aj Nemky, ktoré siahnu po mladých mužov zo severnej Afriky. Neraz si ich dokonca vezmú do svojej krajiny a mladíkovi pomôžu k lepšiemu životu.

foto: len ilustračné

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply