Vznik trilógie Turistické Slovensko môžu podporiť nadšenci turistiky

Vyznávači turistiky po Slovensku môžu čoskoro oslavovať. Vydavateľstvo Dajama pripravuje trojicu samostatných kníh o Slovensku z pohľadu turistiky, jednodňových, ale aj náročnejších turistických trás. Knihy samostatné, alebo ako set trilógie v jednom obale s názvom Turistické Slovensko. Všetky tri knihy potešia rozsiahlym obsahom, ako aj tým, že sú súčasťou populárnej knižnej edície Krásy Slovenska. V nej sa už objavila na trhu napríklad séria Filmové Slovensko. Trojica kníh najnovšej trilógie Turistické Slovensko nesie názvy Najkrajšie jednodňové túry, Turistické magistrály a Cesta hrdinov SNP. Všetky podrobnosti je možné nájsť na stránke StartLab.sk

Turistické Slovensko startLab

Na StartLabe ich môžete podporiť aj vy

Aktuálne vysoké ceny tlače a materiálov vyhnali ceny kníh vyššie. Príprava akejkoľvek knižnej novinky tak je náročnejšia. Poznať podporu zo strany čitateľov, záujem o jednotlivé diely a ponúknuť záujemcom niečo viac umožňujú aj crowfundingové platformy, akou je StartLab. Pomocou nej je možné už v ďalekom predstihu zakúpiť a tak podporiť prípravu, tlač a predaj knihy. Pomocou neho sa môžete stať prvými majiteľmi kníh, alebo iných rozšírení a ďalších kníh. Ide tak o príležitosť predovšetkým pre nadšencov turistiky, ktorí poznajú Slovensko a stále vítajú ďalšie zaujímavé a aktuálne inšpirácie. Knihy totiž prinášajú v rámci svojich tém viac ako len popis trás a upozornenia na zaujímavo v ich okolí.

Turistické Slovensko startLab

Uvádzajú infraštruktúru, praktické rady, prinášajú pohľad na dané lokality a aj tipy na skratky. Každá z kníh tak vzdáva hold nádherným miestam Slovenska, ako aj trasám a magistrálam, ktoré tvoria dôležitú turistickú ponuku našej krajiny. Môžu byť skvelým štartom pre začínajúceho turistu, ako aj toho, ktorý sa považuje za pokročilého. Čo chvíľa prichádza leto, kedy aj voľné dni prinesú príležitosť na vlastnú turistiku.

Trojica kníh trilógie Turistické Slovensko

Najkrajšie jednodňové túry

Kniha nás prevedie prírodnými scenériami a kultúrnymi pamiatkami na trasách, ktoré sa dajú stihnúť počas jedného dňa.

Ako uvádza autor Ján Lacika: „Hoci sme sa pri tejto knihe zamerali na skúsených turistov, neznamená to, že by po  knihe nemali siahnuť aj ostatní turisti, vrátane tých, ktorých označujeme prívlastkom sviatočný. V podstate každá z prezentovaných 38 peších túr ponúka možnosti zľahčenia, zjednodušenia či skrátenia základnej trasy na všeobecne prijateľnú mieru. Viaceré výlety sa dajú rozdeliť na menšie a absolvovať ich po častiach. To už necháme na čitateľoch, ako s našim výberom naložia“.

Turistické magistrály

Ako uvádza editor knihy Daniel Kollár: „Do knihy Turistické magistrály sme zaradili osem diaľkových trás na Slovensku spĺňajúcich kritérium „viacdennosti“ a červeného značenia. Okrem nich sa medzi  magistrálami uvádzajú aj Cesta hrdinov SNP a Štefánikova magistrála, avšak tie sú spracované v tretej knihe z našej trilógie Turistické Slovensko. V tejto súvislosti treba poznamenať, že na Slovensku neexistuje presná terminológia „toho, čo je to magistrála“. Tento termín sa používa len voľne pre diaľkové viacdenné pešie turistické trasy značené v teréne červenou farbou. My sa takisto držíme tohto nepísaného „úzusu“ a tak v knihe dostali priestor práve tieto trasy“.

Cesta hrdinov SNP

Cesta hrdinov SNP je najpopulárnejšou turistickou magistrálou na Slovensku a z tohto dôvodu sme jej venovali samostatnú publikáciu, ktorá je súčasťou našej trilógie Turistické Slovensko. Vo svojej podstate zahŕňa aj Štefánikovu magistrálu.
Kniha, určená všetkým dobrodruhom, ktorí túžia objaviť kúsky slovenskej histórie a prírody, je výpoveďou 16-ročného chlapca Adama Frkáňa, ktorý ako píše v úvode „cíti, že jeho záujmy, myšlienky a pocity sú často iné ako záujmy, pocity a myšlienky jeho rovesníkov i ľudí v jeho okolí“.

Pozrite si detaily na stránkach StartLab.sk

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply