Grécko prenajme časť Korfu a neskôr niečo možno aj predá

Už je to nejaký čas, čo sa objavili prvé informácie o krachujúcom Grécku. Za posledné dva roky azda ani nie je v médiách nič iné len informácie o ich krachu a štrajkoch. Napriek tomu je Grécko stále obľúbenou destináciou, do ktorej radi zavítajú našinci aj turisti zo vzdialenejších krajín. Dokonca viem o odvážlivcoch z USA, ktorí prišli len aby sa pozreli na všetky tie protesty a boli sklamaní, keď na Rhodose našli pokoj a pohodičku.

Momentálne sa objavila správa, že grécky majetkový fond sa rozhodol prenajať časť ostrova Korfu namiesto jeho predaja. Nádherné Korfu je známe pre krásne pláže, čisté more, obľúbenosť aj u Slovákov. Ale je to tiež viacero miest ako prístav v Kerkyre, letisko, pevnosť priamo v hlavnom meste a benátske ulice. Zaujímavé sú aj miesta spojené s cisárovnou Sissi, ktorej rodina tu má svoje honosné a pre verejnosť prístupné sídlo.

Predávať sa malo aj viacero ďalších ostrovov, dokonca celých. Týmto krokom však Grécko nepríde o svoje územie a len sľubuje za výhodných podmienok prenájom na sto rokov. Na 100 rokov sa to pomerne oplatí podnikateľom a staviteľom hotelov. Pretože ak teraz investujú, počas ich života oni, a aj ich vnúčatá budú zahojení a možno až ich deti budú neskôr musieť riešiť, čo ďalej s hotelovou sieťou. Predpokladá sa, že rokovania a rozhodnutia predávať celé ostrovy predsa len padnú a pôjde o menej výnosné, alebo vzdialenejšie ostrovy, o ktoré by mohli mať záujem majetnejší ľudia z celého sveta. Záujem o ne je totiž evidentný, niektoré médiá sa občas odvážia pýtať aj známe osobnosti, či by nemali o niektorý ostrov záujem a občas sa netaja, že táto myšlienka znie zaujímavo.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply