Letisko Sliač zrekonštruovali a slúži už aj verejnosti

Letisko Sliač, ktoré bolo pôvodne vojenským letiskom, za pomoci štátu zrekonštruovali. Vybudovali sa parkovacie miesta, prerobila sa hala a niečo pristavalo. Pribudli aj rôzne reklamné plochy a upravila sa aj dráha a bezpečnostná stránka prevádzky letiska. Slovensko tak získalo ďalšie medzinárodné civilné letisko pre osobnú dopravu. Pristávať tu budú môcť klasické, nie veľké lietadlá s doletom do Egypta, k Čiernemu moru, alebo do iných aj Európskych končín. Rozmachu letiska by mohla pomôcť aj spolupráca s niektorými cestovnými kanceláriami s pôsobnosťou aj na strednom Slovensku.

Cestovanie zo Sliača
Medzi takými, ktoré svoje lety zo Sliača už propagujú, je Kartago tours. CK lieta zo Sliača do Egypta. Okrem tradičných letísk Bratislava a Košice tak pribudlo niečo aj zo stredného Slovenska. Síce u nich tento rok pribudlo aj letisko Poprad – Tatry. Začiatkom roka 2012 mala vzniknúť pravidelná linka zo Sliača do Viedne prostredníctvom leteckého prepravcu Job Air. Pre krízu finančnú aj krízu u niektorých prepravcov je tento plán zatiaľ pozastavený.

Sliač sa nachádza 20 minút cesty južne od Banskej Bystrice a severne od Zvolena. Vzdušnou čiarou susedí s obcou Veľká Lúka. Stránky letiska: http://www.airportsliac.sk

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply