Jar na Štrbskom Plese je ideálna na rodinnú dovolenku

Nastupujúca jar je ideálna pre pobyt na Štrbskom Plese. Nielenže si vychutnáte jarnú lyžovačku za znížené ceny, ale ak ste alergik, tak sa vyhnete aj nástupu kvitnutia agresívnych jarných rastlín, ktoré práve vtedy nasadzujú v nížinách k svojmu bujneniu. Nezanedbateľný je aj čistý vzduch bez smogu, prachu a sadzí, aký v nížinách nebude k dispozícii ešte dlho. Jarné opaľovanie vám pri správnom použití ochranných krémov zabezpečí vitamín D a vytúžené sfarbenie pokožky.

Rodinná zábava na brehu Štrbského plesa

Výhľady na zasnežené tatranské vrcholy lákajú turistov aj v zime a na jar. Sprístupnených je niekoľko turistických chodníkov k 12 vysokohorským chatám. Na obľúbený Hrebienok, Solisko, Skalnaté pleso a Lomnický štít turistov pohodlne vyvezú lanovky. Hostia majú možnosť zjazdového lyžovania na Solisku aj počas skorej jari. Jarná lyžovačka trvá zhruba do Veľkej noci. Na Štrbskom Plese je k dispozícii dva a pol kilometrový bežecký okruh, kým sa neroztopí sneh. Zjazdovka je od hotela vzdialená niekoľko stoviek metrov. Vo všeobecnosti je aj predĺžená zima na Štrbskom Plese pre rodičov s deťmi veľmi atraktívnou a to aj pre istotu snehu na lyžovanie, sánkovanie, či stavanie snehuliakov. Pre rodiny s deťmi je ideálnym miestom štvorhviezdičkový Hotel Solisko, kde zároveň ponúkajú špeciality talianskej kuchyne (reštaurácia Al Lago), doplnenej o slovenské špeciality. V ponuke je aj pravá talianska pizza, používajú na ňu iba taliansku múku a originálne čerstvé prísady. Jedálny lístok obsahuje aj širokú ponuku jedál vhodných pre celiatikov. Izby sa dajú vzájomne prepojiť na takzvané rodinné, v ktorých je priestor pre samostatnosť detí, ale aj súkromie rodičov. V hotelovej reštaurácii Al Lago si vie vybrať každý, dokonca aj deti, ktoré majú inak problémy s reštauračnou stravou.  K dispozícii je aj detskú miestnosť, ktorá je priamo pripojená k reštaurácii. Kým sa deti hrajú, rodičia sa môžu v kľude najesť.

Rodinný Hotel Solisko je situovaný priamo na brehu Štrbského Plesa, v nadmorskej výške 1400 metrov. Vznikol po rekonštrukcii spred niekoľkých rokov v bývalom liečebnom dome Solisko. Môžu sa v ňom ubytovať všetci, ale ideálny je pre rodiny s deťmi, aj telesne postihnutých. Vyhľadávajú ho alergické deti, aj dospelí alergici počas celého roka. Najlepšie však vtedy, keď u nich doma kvitnú rastliny, na ktoré sú citliví. Svieži vysokohorský vzduch má správnu vlhkosť, je obohatený kyslíkom a silicami ihličnanov. Hotel má vlastný skibus pre bezplatný odvoz klientov priamo k nástupišťu lanoviek a späť. Ocenia to hlavne klienti s malými deťmi, keď po zavolaní mobilným telefónom po nich do 5-10 minút príde mikrobus priamo pod svah Soliska.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply