Chystáte sa na jar vyraziť na cesty? Nezabudnite na kontrolu auta

Jarná dovolenka, alebo len cesta autom sa môže razom zmeniť na cestu s nemilými prekvapeniami, alebo len prejavy zanedbanej starostlivosti si začnú žiadať svoju daň. Po zime, kedy na auto pôsobili teplotné výkyvy, sneh, mokro a aj cestárska soľ, si vaše auto žiada poriadnu kontrolu a pohľad aj inam ako len pod kapotu. Jarná obhliadka preto má svoj zmysel.

Nissan Leaf

Do servisu

V rámci prehliadky si sami veľa krát nepomôžeme. Protikorózny sprej, ani úpravu garáže na sprístupnenie inak nedostupných miest nemá hocikto. Prto nezaškodí navštíviť servis, ideálne ak je prehliadka vozidla súčasťou leasingu, či balíčka od vášho predajcu. Niektoré servisy vám prehliadnu auto dokonca aj bezplatne, alebo len za naozaj nízku cenu. Nechajte si nazrieť na podvozok, ako veľmi ho poznačila korózia, nečistoty, alebo či má vaše vozidlo správnu os, fungovanie tlmičov a podobne. O podvozok sa môžete starať už len tým, že si v umývačke dáte vysokotlakovou vodou a umývacím prostriedkom umyť podvozok. Ideálne aj počas zimy, aby sa na ňom nedržali nečistoty a usadená soľ.

Nechajte svoje auto poriadne umyť, navoskovať a ideálne je predtým vymeniť gumy za letné.

Kontrola auta svojpomocne

Mimo podvozok si na mnoho menších porúch môžeme vyriešiť aj sami. Nie každý si však trúfa na akýkoľvek zásah do auta. Pritom v základe stačí skontrolovať, či funguje naozaj všetko ako má, bez kompromisov, či sa nijako nemenia vlastnosti jazdy, pohodlia, kvality jazdy rovnako tak. Všetko je presne na svojom mieste, laicky povedané a tiež sa nemení zvuk motora a zvuky počas jazdy. Skontrolujte stierače, ostrekovače, stav batérie.

Potom sú tu situácie, kedy je na aute naozaj porucha, alebo poškodenie. Nie so všetkým je potrebné bezpodmienečne hneď utekať do servisu. Čisto teoreticky, povedzme, že ste mali drobnú nehodu s Vašim Nissanom Leaf, ale Váš rozpočet na tento mesiac je príliš nízky a nechcete ísť požiadať o pomoc do servisu. Nemusíte. Ak chcete ušetriť peniaze a skúsiť si opravu svojpomocne, je to možné. Potrebujete iba základné znalosti, špeciálne schopnosti a samozrejme musíte vedieť presný model a motor Vášho Nissana.

Predpokladajme, že ste mali nehodu s Vašim Nissanom a predné svetlá Vášho auta sú kompletne poškodené. Na túto pomerne jednoduchú prácu nemusíte míňať množstvo peňazí na mechanikov. Urobiť ju môžete svojpomocne! Pozrite sa na stránku autodoc.sk a kliknite na link patriaci značke Nissan. Ďalším krokom je výber motora a modelu Vášho Nissana. Teraz uvidíte ponuku všetkých dostupných komponentov, ktoré môžete potrebovať na opravu Vášho auta. Medzi nimi je široký výber všetkých značiek, ktoré vyrábajú predné svetlá a ostatné diely. Už je iba na Vás, na ktorú značku sa budete spoliehať. Nemajte obavy: každá značka, ktorá prezentuje tovar na našej webovej stránke, má skvelú reputáciu a je známa impozantnou kvalitou a dostupnými cenami.

Okrem toho: všetky položky, ktoré sú v zozname, pochádzajú priamo od výrobcu. Nemusíte preto pochybovať o kvalite a spoľahlivosti každého komponentu. Máte stále otázky ohľadom ideálneho výberu náhradných dielov, ich kompatibilnosti s Vašim autom, alebo spôsobu ich inštalácie? Skúsení odborníci Autodoc zákazníckeho servisu zodpovedia Vaše telefonáty.

Bezpečnosť Vášho auta by mala byť prvoradá. Nech sa Vám zdá čokoľvek dôležitejšie – nie je to tak. V prvom rade by ste sa mali ubezpečiť, že Váš Nissan opäť funguje bezchybne. Ak si potrebné diely objednáte už dnes, dostanete ich čo najskôr, pretože ako sami tvrdia, ich služba dodania je tá najrýchlejšia. Objednajte si na stránke www.Autodoc.sk. AutoDoc sa svojim rozsahom snaží presvedčiť, že je ideálnym partnerom pokiaľ ide o obrovský svet náhradných dielov pre Vaše auto.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply