Jeseň je najkrajšia v kúpeľoch a niečo o Bardejovských kúpeľoch

Bardejovské kúpele sú obľúbené na oddych, liečbu ale aj kultúrny život. Ich návštevníci sú predovšetkým z Prešovského a Košického kraja. Majú desať prameňov, ktoré vyvierajú na malej ploche vo vnútornom kúpeľnom území. Najväčšou výhodou je, že sa do väčšiny zariadení ako balneocentrum a wellness dá pohodne dostať ,,v papučkách“. Liečebné domy Alexander, Alžbeta, Astória a Ozón, v ktorom je Wellness Spa komplex, sú prepojené krytými chodbami.

Bardejovská minerálna voda je prírodná, liečivá, slabo až stredne mineralizovaná, hydrogén uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, so zvýšeným obsahom kyseliny boritej. Kúpele liečia onkologické choroby, choroby obehového a tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, choroby z povolania, ochorenia obličiek a močových ciest, choroby pohybového ústrojenstva a ženské ochorenia.

Bardejovské kúpele núkajú nielen liečenie a relax, ale aj plastické operácie

Najobľúbenejším obdobím na  návštevu kúpeľov je jeseň. Zároveň jeseň a zima sú i najlepším obdobím na využitie služieb tunajšej kliniky plastickej chirurgie HEBE clinic HEBE ponúka plastické operácie na vylepšenie nedostatkov tváre a tvárových oblastí, ale aj tela. Zákroky sa robia v lokálnej anestéze za ceny prístupné každému.

Luxus ponúka hotel Alexander

Najluxusnejším zariadením Bardejovských kúpeľov, a.s., je kongresový hotel Alexander. Na jesenné obdobie, od 13.10.2019 do 22.12.2019, pripravil atraktívne zľavnené jesenné pobyty. Pre 2 osoby na 2 noci v dvojposteľovej izbe, vyjde v hoteli Alexander cez víkend na 301 eur a počas týždňa 273 eur. V cene je  už ubytovanie v dvojlôžkovej izbe exclusive, plná penzia – strava formou bufetov, vybrané procedúry, neobmedzený vstup do Wellness Spa v hoteli Ozón a neobmedzený vstup do hotelového Wellness v hoteli Alexander.

Jedny z najstarších kúpeľov

Prvá zmienka o Bardejovských kúpeľoch je z roku 1247, keď uhorský kráľ Béla IV. daroval územie dnešných kúpeľov aj s prameňmi mestu Bardejov. Kúpele navštívila v roku 1895 aj manželka Františka Jozefa I. cisárovná Alžbeta, nazývaná Sisi.V kúpeľnom parku má sochu. Bol tu rakúsko-uhorský cisár Jozef II. (1783), Mária Lujza, neskoršia manželka cisára Napoleona (1809), ruský cár Alexander I. (1821) a poľská kráľovná Mária Kazimiera Sobieska.

Viac informácií na :     www.hotelalexander.sk  a www.kupele-bj.sk

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply