Láka vás dovolenka v Spojených arabských emirátoch? Toto je dobré vedieť

Spojené arabské emiráty čoraz častejšie zaujímajú popredné miestá v zoznamoch nielen slovenských cestovateľov, ale aj turistov, ktorí si chcú užiť dovolenku v exotike. Okrem krásnych pláží, neuveriteľnej premeny púšte na prosperujúcu krajinu, vysokej bezpečnosti, najneuveriteľnejších atrakcií a dychberúcej architektúre môže za to aj lietadlové spojenie Bratislavy s Dubajom. Čo by ste mali o SAE, Dubaji a Abu Dhabí vedieť predtým, ako sa tam vyberiete?

Na čo myslieť predtým, ako sa vydáte do SAE

Ak sa rozhodnete cestovať do Spojených arabských emirátov, nepotrebujete žiadne víza, stačí vám iba cestovný pas. Ak ho máte a do tejto krajiny vás prilákala dovolenka, môžete tu bez akýchkoľvek povolení stráviť až 90 dní. V SAE sú veľmi prísne trestané mravné delikty, medzi ktoré patrí napríklad aj bozkávanie či konzumácia alkoholu na verejnosti.

Opatrný by ste mali byť aj v prípade, keď užívate lieky a beriete si ich so sebou, Spojené arabské emiráty majú veľmi prísnu legislatívu v oblasti dovozu liekov do krajiny. Skutočné, tropické leto tu zažijete od apríla do októbra, v tomto období môžu teploty presiahnuť až 45 °C, preto odporúčame dbať na pitný režim. Preferujete skôr príjemnejšie počasie? Teploty od 20 do 25 °C si v Spojených arabských emirátov užijete počas slovenskej zimy, teda december, január a február.

Čo uvidíte v hlavnom meste Abu Dhabí

Abu Dhabí miestni prezývajú aj Kvetinové mesto, môže za to obrovské množstvo parkov a zelene, takže aj počas horúceho leta sa tu budete mať kde ukryť. Ktoré najväčšie atrakcie tu na vás čakajú? Medzi obľúbené miesta rozhodne patrí Ferrari World, obrovský zábavný park, ktorý patrí medzi najväčšie na svete, na svoje si tu prídu najmä fanúšikovia adrenalínu a rýchlosti.

Abú Dabí

Ak sa chystáte do Abu Dhabí s deťmi, určite nevynechajte zábavný park Warner Bros, v ktorom sa vaše ratolesti môžu stretnúť s obľúbenými filmovými postavičkami, ako Batman, Bugs Bunny či Fred Flinstone. Čo by to bolo za dovolenku bez vody? V hlavnom meste SAE si vodné radovánky užijete v Yas Waterworld, kde nájdete atrakcie od výmyslu sveta, napríklad obrovský had, strmé tobogany či vodná pevnosť.

Čo robiť v Dubaji

Dubaj je megalomanské mesto, ktoré vás nebude nudiť ani sekundu. Čo chcete robiť, to môžete – samozrejme v rámci miestnych zákonov. Veľkou atrakciou je dielo človeka, ktoré pokorilo prírodu: Burj Khalifa, 828 metrov vysoká, najvyššia budova na svete. Či už z dola, alebo zhora, výhľad je nezabudnuteľný.

Dubaj vo farbe

Ak máte radi šialené veci, uprostred púšte, bez ohľadu na vonkajšiu teplotu, si môžete zalyžovať v jednom z najväčších nákupných centier na svete, v Mall of Emirates. A tiež nakúpiť, čaká tu na vás približne 1200 obchodov. Aby toho nebolo málo, v Dubaji pokorili prírodu viackrát – takým dielom je zase umelý Palmový ostrov, kde stoja luxusné hotely a môžete si dopriať napríklad zoskok padákom práve nad ostrovom v tvare palmy. Zážitok na celý život, rovnako ako návšteva Dubaja.

Chceli by ste navštíviť Spojené arabské emiráty, ale nechce sa vám hľadať ubytovanie a riešiť letenky? Navštívte www.dubaj.sk a zverte všetko do rúk odborníkom.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply