Kam sa vybrať počas jarných dní v okolí Terchovej

Chystáte sa užiť si prebúdzajúcu sa jarnú prírodu v Terchovej a jej okolí a neviete kam zájsť? V nasledujúcich riadkoch vám ponúkneme zopár tipov, ktoré ponúka samotná Terchová a jej okolie. Užite si tak príjemný jarný čas v rôznych penziónoch alebo aj apartmánoch Skalka v Terchovej, ktoré ponúkajú vám aj vašej rodine príjemné prostredie na dovolenku alebo iba predĺžený víkend.

Terchová a výlet do Terchovej

Prírodná galéria vo Farskej záhrade

Táto galéria vznikla vďaka talentovaným umelcom z okolia, no zároveň aj z celého sveta. Galéria vznikla v roku 2005 a diela do nej stále pribúdajú. V rámci prechádzky tak môžete zazrieť zaujímavé a atypické sochy z dreva a kameňa.Umelci, ktorí tvoria tieto diela sa nechávajú inšpirovať krásou Terchovej a dané diela vznikajú iba na území Terchovej.

Hrad Strečno

Na rozhraní Turčianskej a Žilinskej kotliny medzi Žilinou a Martinom sa nachádza hrad Strečno. Hrad býva počas zimy zatvorený, ale na jar ožíva a otvorí sa pre turistov. Z hradu možno vidieť aj tok rieky Váh, čo jeho hlavnou úlohou v minulosti bolo vyberať mýto pri prechode cez rieku. Samotná história hradu siaha až do 14. storočia. Pri návšteve si môžete v interiéri pozrieť expozíciu Považského múzea v Žiline.

Náučný chodník vedúci Jánošíkovým chotárom

Celým Jánošíkovým chotárom vedie značený turistický chodník s dĺžkou 13,5 km. Na niekoľkých tabuliach vám tak počas cesty ponúka rôzne zaujímavosti o Terchovej. Keďže trasa je okružná, tak začnete aj skončíte priamo v Terchovej približne po šiestich hodinách. Táto trasa je vhodná na výlety počas celého roka, tak ak máte radi jarnú prírodu, vychutnajte si ju rovno s týmto náučným chodníkom a obohatíte si aj svoje poznatky o Terchovej.

Netradičná dedinka Čičmany

V kotline Strážovských vrchov leží dedinka Čičmany. Je zaujímavá svojou netradičnou ľudovou architektúrou. Dokázala si ju zachovať po celé roky. Okolitá príroda je ako stvorená na relax a oddych aj teraz v jarnom období. V obci sú dodnes zachované ľudové tradície a ak sa radi dívate, ako žili naši predkovia v minulosti, tak Považské múzeum ponúka výstavu vtedajšieho života a práce obyvateľov v Čičmanoch. V Radenovom drevenom domčeku sa taktiež nachádza aj zaujímavá expozícia.

Čičmany

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply