Kríza určite neuškodila gréckej turistike

Napriek tomu, že pri viac než ročnom mediálnom a politickom „vyhrážaní“ sa Grécku krachom ho turisti neopúšťajú. Záujem turistov o Grécko je naďalej bez výrazného poklesu. Riziko štrajkov je dokonca rovnaké ako minulý rok, preto nie je dôvod na obavy o nič väčší než minule. Grécko je stále tou krajinou, ktorej zostalo z pred viac ako dvoch tisíc rokov aj z doby neskorej viacero cenných pamiatok, státisíce sôch, ertefaktov a keramiky, stále ponúka bohaté možnosti objavovania a výlety bez výrazných zmien v programe. Gréckych ostrovov sa poväčšine vôbec netýkajú mnohé zo štrajkov v Aténach, takže turistický ruch na nich nebýva až tak ovplyvnení. Ostrovy žijú svojim životom a turisti sú v podstate bez starostí. Nemeckí turisti sem merajú cestu neustále aj opakovane s rovnakou dôverou. Napriek nepokojom sa výraznejšie cena gréckych zájazdov nezmenila. Čakali by sme, že Grécko ceny zníži. Ten priemer základnej ceny dospelej osoby leteckého zájazdu na Zakynthos sa pritom pohybuje v last minute v priemere okolo 500 € vyššie v 3* hoteli.

V jednej z cestovných kancelárií sa nachádza napríklad Apartmán Anna na Kréte bez stravy v základnej cene 299,- € na 12 dní z Bratislavy. Ak by nešlo o cenu LAST MINUTE, zájazd by stál viac než 500 €, čo nie je určite malá cena.
Iná cestovná kancelária prináša Rhodos a hotel Romanza Mare *** za 439,- € aj s all inclusive na najbližší termín.

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply