Leto 2016 obohatia ponuky do krajín mimo „nepokojný“ svet

Presne tak, ako sa očakávalo, ponuky cestovných kancelárií v roku 2016 obohatia novinky, ale aj krajiny z arabského sveta, ktoré nepatria medzi „rizikové“. Slová „nepokojný“ a „rizikové“ sú v úvodzovkách zámerne. Ich považovanie za nepokojné súvisí s medializáciou a udalosťami, pri ktorých neexistuje záruka, že sa nezopakujú. Hoci krajina nemusí byť vôbec nepokojná. Cestovné kancelárie vo veľkom začali propagovať aj formou nenápadnej skrytej reklamy najmä Omán, arabskú krajinu, ktorú sme ešte nenavštívili, no mnoho novinárov už áno. Zobúdza sa do správneho času, kedy upadá údajne záujem o Tunisko a Egypt. Hovorí sa dokonca o úpadku záujmu o Turecko, ktoré pre blízkosť Sýrie považujú bežní Slováci za rizikovú krajinu, hoci samotná krajina nevytvára žiadne riziká a ani utečenecká kríza neovplyvňuje situáciu v turistických letoviskách Tureckej riviéry.

Grécko a kostolík

Čo je možné vidieť v ponukách cestoviek?

Na leto 2016 sa posilňuje ponuka Gréckych ostrovov, pribudlo viacero hotelov. Vidíme dokonca aj Bulharsko v ponukách cestoviek, ktoré ho doteraz obchádzali, alebo ho po rokoch opäť obnovili. Zvýšil sa počet hotelov na Cypre a rozšírila sa ponuka do Kalábrie a Sardínie, dvoch známych turistických cieľov v Taliansku. Ako Kalábria, tak aj Sardínia patria medzi drahšie ciele, no s vysokou kvalitou a krásnymi prírodnými scenériami, kamenitými aj pieskovými plážami. Zaujala aj stála ponuka Kapverdských ostrovov, pričom na rovnakej linke sa lieta aj do Senegalu a to zrejme už čoskoro z Bratislavy. Senegal ako africká krajina nachádzajúca sa na západnom brehu Afriky v tropickom pásme so slnkom poriadne vysoko, bola doteraz skôr zimnou krajinou. Cestovky teda určite reagujú, najmä však pre záujem slovenských turistov po niečom inom, novom a zaujímavom, možno aj neobjavenom.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply