Rusov bude v Turecku menej, môžeme čakať zlacnenie

Najviac turistov každoročne prichádzalo do Turecka z Ruska. Celoročná sezóna Rusov v Turecku presahovala milión ruských turistov a práve oni držia tureckú ekonomiku nad vodou. Prílev peňazí umožnilo rozvoj letovísk ako Antalya, Alanya, Kemer, Belek a ďalších. Viacero hotelov dokonca funguje primárne na prezentácií v Rusku, keďže ruskí hoteliéri a ruský personál investoval nemalé peniaze v tejto krajine práve do rozvoja a ponuky služieb pre ruskú klientelu.

Turecko - mapa

Po zostrelení ruského bombardéra Turkami, hoci vedeli odkiaľ lietadlo letí a kam má namierené, Rusko zaviedlo sankcie, prikázalo tiež cestovným kanceláriám v krajine obmedziť a zrušiť lety do Turecka. Z takéhoto stavu nepochybne nie sú nadšené cestovky, ktorých ponuka je orientovaná výhradne na Turecko a v krajine majú aj svoje zastúpenie. Pokiaľ sa takto nastavené podmienky turizmu nezmenia, Turecko môže očakávať rapídny pokles tržieb. Slováci, Česi, Poliaci, Nemci a Škandinávci nemajú až taký záujem o Turecko.

Zmeniť to môžu ceny a lacnejšie Turecko
Pokiaľ sa situácia nezmení, turecké hotely sa budú potrebovať presadiť na inom trhu. Preto je nepopierateľné, že klesnú ceny na možno až historické minimá, aby prilákali čo najviac turistov aj z našich končín. Situácia v Turecku je pokojná, napriek otáznikom ohľadom diania na východe. Kľúčové cestovné kancelárie, najväčší slovenský touroperátor Kartago tours, cestovné kancelárie Hydrotour, Satur, ale tiež Hechter, Firo, Koala a pár ďalších, ponúkajú aj Turecko. Dá sa očakávať, že súčasná ponuka, ktorú cestovky budú prezentovať počas decembra a januára 2016, sa môže následne ešte zmeniť. Prísť môžu samostatné ponuky s rozšírenou ponukou na Turecko a zájazdy. Tureckí hotelieri sa rozhýbu v najbližších mesiacoch s ponukou nižších cien pre incomingové agentúry a zahraničných partnerov, ktorí ich premietnu do ponuky pre cestovky u nás.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply