Talianske letoviská Lignano a Bibione návštevníkom ponúkajú celý servis

Lignano a Bibione sú pre slovenských turistov pomerne dobre známe. Obe talianske letoviská nachádzajúce sa na severovýchode krajiny pri Jadranskom mori sú známe dostupnou polohou, ponukou cestovného ruchu, no nepochybne formovanou aj 80 kilometrovou vzdialenosťou od Benátok. Celé desaťročia ťažia zo záujmu nemeckej, rakúskej a švajčiarskej klientely a v posledných troch desaťročiach sú obľúbeným cieľom aj slovenských a českých návštevníkov. Prevažne ide o rodiny s deťmi.

Letovisko Lignano

Lignano, tiež uvádzané ako Lignano Sabbiadoro, alebo v preklade do slovenčinymenej známe Friulsky Lignán, je mesto v provinci Udine. Tvorí centrum polostrova vnárajúceho sa do Laguny di Marano, ktoré vyniká hotelovou zástavbou, ale tiež možnosťami stravovania, barmi a atrakciami. Hlavné nákupné príležitosti sa tiahnu cez pešiu zónu po Viale Centrale, až po samotný koniec polostrova Terrazza al Mare. Neprejsť sa touto trasou znamená nevidieť Lignano.

Lignano: Pláže

Dalo by sa povedať, že celý polostrov je z južnej a juhovýchodnej časti jedna veľká súvislá pláž. Rozľahlé miesta plné slnečníkov sa môžu zdať ako priveľa. Sú však pravidelne popretkávané aj miestami pre šport, detské hry, kaviarňami a sociálnymi zariadeniami. Starostlivosť o návštevníkov je tu na dobrej úrovni pre čistotu a údržbu celej pláže. Veľká Aréna je ideálne miesto na športové podujatia, plážový volejbal v rámci veľkých športových akcií, ale aj plážový futbal a podobne.

Spiaggia di Lignano Pineta je plážou viac na juhu, pri samotnom centre. Má pozvoľný vstup do mora a jemný piesok.Trochu južnejšie je pláž Lignano Riviera Spiaggia, no rozdiely medzi nimi veľmi nehľadajte. Aj tu nájdete rovnaké služby. Pre psíčkarov je určená pláž Doggy Beach na úplnom severovýchode polostrova.

Lignano: Atrakcie a miesta turistického záujmu

Jednou z najstarších pamiatok je starý kostol Chiesa di Santa Maria del Mare Mesto samotné však vzniklo len v 50-tych rokoch minulého storočia, preto neoplýva historickými pamiatkami. Je tak zamerané najmä na oddychový plážový turizmus. Má podobný charakter ako užnejšie Caorle, či známejšie neďaleké Bibione. V širšom centre nájdete osem rôznych zábavných parkov. AkvaparkAquasplash je najstarším akvaparkom Talianska, ale najmenších môže zaujať aj Parco Junior.

Gulliverlandia: zábavný park, ktorý po zaplatení vstupného ponúka všetky svoje služby podľa záujmu bez ďalších poplatkov. Horské dráhy, jazdy na autíčkach, akvárium, cirkusová manéž, rôzne detské atrakcie, oddychové zóny a možnosti stravovania. Ideálne skôr pre rodiny a deti.

Hemingwayov park: oddychové miesto plné stromov a trávnikov, doplnené o chodníky, oddychové zóny, miesta na sedenie a samozrejme detské ihriská a hojdačky. Ideálne pre rodiny s deťmi, kočíky s veľkými kolieskami a deti, ktoré sa potrebujú vyblázniť. Súčasťou vybavenia sú toalety.

Kolotoč: Pre Lignano je typických niekoľko atrakcií. Jednou z nich je aj miestny Carousel, kolotoč typický svojim vzhľadom na dávne lunaparky. Mimo kolotoč je to niekoľko ďalších atrakcií pre deti.

Golf Club Lignano: pre milovníkov zeleného športu a chodenia je k dispozícií viac vo vnútrozemskej časti na okraji mesta miestne golfové ihrisko s celým servisom pre hráčov profesionálov aj amatérov.

Golf Club Lignano

Parco Zoo Punta Verde: Nie veľká, ale za to krásna a dobre hodnotená zoologická záhrada má otvorené od 09:00 do 18:00 a teší sa veľkej obľube u miestnych návštevníkov jednoducho preto, že je opäť miestom ideálnym pre rodiny s deťmi. Smerujú sem návštevníci z Lignano aj Bibione azda v rovnakom pomere.

Letovisko Bibione

Bibione dôverne pozná azda každý návštevník, ktorý smeruje za oddychom a plážami na severe Talianska. Už od pádu socializmu je to cieľ mnohých slovenských dovolenkárov a nejeden znich sa sem rád vracia. Niet divu, že je na vrchole obľúbenosti celkom. Dôvodom je opäť rozľahlosť miestnych pláží, prístupnosť, jemný piesok a výborné služby v rámci pláže. Množstvo miest pre oddych a zábavu detí s rodinami len odôvodňuje pre návštevu. Večer letovisko ožíva diskotékami a barmi, pre deti je tu lunapark so zaujímavou večernou atmosférou. Nadšenci pre pohyb si môžu požičať kajaky, alebo bicykle, prípadne vyskúšať miestne cyklotrasy určené aj korčuliarom.

Pláž Bibione

Bibione a Lignano od seba prakticky oddeľuje len rieka Tagliamento. Aj to je dôvod, pre ktorý je mnoho z atrakcií dostupných pre oba regióny. Výnimočnosť tohto miesta tvorí naozaj bohatá ponuka ubytovacích zariadení a množstvo zelene, ktoré tu nachádza rovnako tak stále svoj priestor. Najrušnejšia časť letoviska sa nazýva Spiaggia. Tvoria ju kaviarne, obchody, reštaurácie a viacero barov. Miesto tak žije počas dňa aj hlboko do noci. O wellness ponuku sa stará miestne centrum Bibione Thermae and Spa so saunami a procedúrami.

Bibione: Lokality a atrakcie

Vila Manin: významná historická pamiatka je jedným zo symbolov celej turistickej oblasti. Neďaleké Passariane sa v 17. storočí stalo miestom, kde Ľudovít I. Manin nechal postaviť majestátny komplex, kde sa podpísala historická zmluva Campoformido a hostila a slávny Napoleona z miesta spravil riaditeľstvo francúzskej armády.

Vila Manin

Riserva Naturale Foce Del Tagliamento: prírodnú rezerváciu tvorí najmä tok rieky Tagliamento. V jej blízkosti je prevažne vodný život, nenarušená zelená príroda a miesto je tak ideálne pre cyklistiku, alebo lodné výlety, sledovanie vtáctva a podobne.

LunaparkAdriatico:V úplnom centre Bibione na Piazza Mercato nájdete miestny známy Lunapark. Ponúka naozaj množstvo atrakcií pre malých aj veľkých, možnosti zábavy a stravovania, ako a sociálne zariadenia. Miesto je dobré prístupné aj miestnou hromadnou dopravou.

Lagúna: na západe mesta môžete vyraziť k miestnej lagúne, ktorá je známa svojim ikonickým majákom, ako aj pobrežím, ktoré je menej navštevované plážovými turistami. Viac tými, ktorí radi fotografujú. Lokalita pre bežcov, cyklistov a tých, čo túžia po oddychu.

Laguna Bibione

Ubytovanie a služby v Lignanu a Bibione

V rámci zabezpečenia služieb priamo v oboch letoviskách možno hovoriť o ETGroup ako o najväčšom poskytovateľovi služieb v turizme pre koncových zákazníkov.

Europa Tourist Group je miestnym poskytovateľom prenájmu objektov ako apartmány a vily v Bibione a Lignano. V rámci svojej siete ETGroup hotelov umožňuje vyhľadávanie v apart.-hoteloch a hoteloch. V rámci svojich služieb v oblasti realít „Europa Real Estate“ môže byť plne súčinným partnerom pri vašich investíciách do nehnuteľnosti v tomto regióne.  V každom prípade vyhľadávanie v ponuke ETGroup je miestnou zárukou v rozashu jendotlivých kapacít, keďže zahŕňa apartmány, domy, bungalovy, samostatné izby a mnoho iného s možnosťami podrobného filtrovania a s nízkymi províziami.

Skúste vyhľadávať v katalógu a dozvedieť sa viac o All-Inclusive službách agentúry Europa Tourist Group na slovenskej stránke agentúry.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply