Námestie Majstra Pavla v Levoči a výhľad z hotela U Leva (video)

Levoča, krásne stredoveké mesto, je krásna v každom ročnom období. Dokonca aj v tomto jesennom mierne deprimujúcom období daždivých dní. Stredoveké kráľovské mesto obohnané múrmi má jedinečné námestie obdĺžnikového tvaru v pomere 3:1, ktorých je v Európe dnes len niekoľko a to v Levoči patrí medzi najväčšie. Kochať sa Námestím Majstra Pavla dá najmä preto, že práve na ňom  sa nachádzajú tie najznámejšie krásy tohto mesta. Kostol sv. Jakuba so slávnym oltárom Majstra Pavla, stará radnica, evanjelický kostol, no nie je to ďaleko j k miestnym hradbám. V blízkosti je informačná kancelária, no taktiež miestna renesančná architektúra, viacero meštianskych domov, najmä ten najznámejší, Thurzov dom.

Levoča, hotel U Leva

Námestie je však zaujímavé aj tým, že priamo na ňom sa dá využiť všetko, čo od mesta čakáte. Tak ako hocikde v inom meste, môžete nakúpiť, posedieť v kaviarni, alebo sa ubytovať. Nakúpiť klenoty, zájsť do cukrárne, kúpiť drogériu a pritom nemusíte opustiť námestie. Meštianske domy majú svoje prízemia tak ako v dávnych časoch, aj teraz obchodným priestorom, predajňami a prevádzkami.

Výhľad z hotela U Leva

Hotel U Leva je hotelom priamo na námestí. Aj preto ponúkne svojim hosťom na niektorých izbách výhľad, aký je pre návštevníka Levoče zážitkom. Hotelov je samozrejme na okolí viac, ale ak už mierite do Levoče a má pre vás význam kultúrne bohatstvo a pamiatky zapísané na zozname UNESCO, potom vie potešiť možnosť  pozerať sa aj z pohodlia vyhriatej hotelovej izby priamo na niečo z týchto krás. Povedzme ráno po zobudení, či aj večer pred spaním.

Cestovateľ milujúci svoju rodnú krajinu, regióny Slovenska, ale aj neotrepané bezpečné turistické ciele s dobrými ľuďmi. Víta tipy na zaujímavosti slovenských regiónov a nepohrdne ani zážitkami z ciest v zahraničí.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply