Málo snehu na zjazdovkách poslalo ľudí do bazénov, pocítili to aj v Bešeňovej

GINO Paradise vlnyŽe je málo snehu na našich zjazdovkách, je známe. Prevádzkari zjazdoviek čakajú na sneženie a sledujú pozorne predpovede počasia, no podobne sú na tom aj mnohé alpské lyžiarske letoviská. Snehu je málo a ten umelý nemusí byť vždy dostatočne dobrý. Mimo počasie sú to možno aj premrštené ceny, ktoré sme si aj my vytrpeli na poslednej návšteve Vysokých Tatier. Lyžovačka je čoraz väčší luxus. Jedným zo spôsobov, ako si spríjemniť pobyt v okolí našich veľhôr sú napríklad kúpaliská. Tatralandia, Aquacity Poprad, Bešeňová, Vrbov a zopár ďalších v okolí Tatier aj smerom na východ, či západ.

Zvýšený záujem zaznamenala Bešeňová
Že ľudia vedia oceniť vodu aj v zime pocítila Bešeňová a jej aquapark GINO Paradise. Podľa kúpaliska sa napriek slabej snehovej nádielke Liptov nedočkal nezáujmu turistov, práve naopak. Kúpalisko uvádza, že k nim len počas sviatkov zavítalo 25 tisíc turistov dokonca až z Číny či Estónska, pričom stálymi návštevníkmi sú ľudia z celej Európy. Len niečo vyše polovica ľudí je zo Slovenska, nasleduje približne 25% českých turistov a zvyšok tvoria Poliaci, Nemci, Rusi, Ukrajinci, Bielorusi atď.

Bešenová stále rastie. Len predminulý rok sme GINO Baradise navštívili a dnes je celkom iná. Pýši sa novými atrakciami, rýchlymi toboganmi, novinkou v podobe umelých vĺn pre tých, čo im chýba more a ďalšími novými zábavkami.

Foto: GINO paradise Bešeňová

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply