Na Floride vyrastie nová atrakcia, Avatarland na motívy slávneho filmu

Disney AvatarlandFlorida a jej Disneyland je jednou z najväčších atrakcií východných Spojených štátov amerických. Na budúci rok sa začne s prestavbou jeho časti v Minie parku a v Zvieracom parku na západnej strane celého Disneylandu. Už v roku 2017 sa má otvoriť park, ktorý bude postavený na základe tematiky filmu Avatar. Zámer Disneylandu o začlenenie atrakcii inšpirovaných filmovom Avatar sa objavil už v roku 2011, no nakoniec sa nebude obmedzovať len pár atrakcií, ale pôjde o celý areál zostavený a inšpirovaný krajinou planéty Pandorra. S výstavbou sa začína už v roku 2014 a už teraz je známych niekoľko zaujímavostí o atrakciách.

Cieľovou skupinou budú rodiny s deťmi
Tak ako Disneyland celý, aj Avatar bude určený pre rodiny s deťmi. Prostredie bude tvorené bohatým životom a zeleňou. Podľa prvých obrázkov môžete usúdiť, že najlákavejšie bude toto miesto počas večerov a noci, kedy sa bude môcť využiť svetelnosť rôznych predmetov, a kulís. Pripomínať tak majú svietiace rastliny a živočíchy z filmovej planéty. Bude tu aj možnosť plaviť sa na loďkách v okolí skál podobných na pohorie Hallelujahh. Z prvých atrakcií bude určite možnosť prechádzať okolo rastlín, ktoré reagujú na dotyk a pohyb, menia svetelnosť, prípadne si budete môcť vyskúšať ako návštevníci aj letecký simulátor. Ovládať budete môcť svojho vlastného okrídleného tvora tak, ako vo filme. Otázne a zatiaľ neznáme je, ako sa vedenie a tvorcovia parku vysporiadajú s vytvorením postáv Avatarov samotných, o ktorých ešte nemajú žiadne magazíny žiadne informácie. Avatar má násobok veľkosti človeka, a aj preto je teda nemožné očakávať vierohodné kostými, napriek technologickému pokroku pri výrobe a plánovaní Avatarlandu.

James Cameron spolupracuje taktiež
Pri výrobe atrakcií a vôbec interakcie, či efektoch v samotnom parku, spolupracuje aj James Cameron. Ako režisér známych hitov Titanic, Priepasť, Terminátor a taktiež Avatar, má mnoho skúseností a autorstvo na tejto tematike. Mimo práce na zábavnom parku sa venuje aj výrobe ďalšieho filmu Avatar.

zdroj: zaujimavosti.net, Disney

Matej Mravec: Otec malej rodiny a cestovateľ, ktorý najviac miluje Európu, Slovensko a Karibik. Čitateľ kníh českých cestovateľov, encyklopédií zameraných na amazonské pralesy a fanúšik dokumentárnych kanálov káblovky.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply