Francúzske mesto Rouen a jeho významné historické pamiatky

Francúzske mesto Rouen, bohaté na históriu, kultúru a architektúru, je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v severnej časti krajiny. Ležiace na brehu rieky Seine, Rouen sa pýši mnohými pamiatkami a atrakciami, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta. Je to presne to mesto, ktoré sa spomína s koncom života a popravou Janky z Arku, to mesto, ktoré tak odolávalo Parížu a v minulosti prosperovalo výrobou tkanín. Ak sa chystáte na cestu do tohto historicky významného mesta, môže sa hodiť niekoľko inšpirácií, ktoré pamiatky sa oplatí pozrieť.

francúzsko, mesto Rouen Normandia

Katedrála Notre-Dame de Rouen

Katedrála Notre-Dame je jednou z najznámejších dominant mesta Rouen a jednou z najimpresívnejších gotických stavieb vo Francúzsku. Jej majestátna fasáda a vysoké veže okúzľujú návštevníkov už stáročia. Okrem úchvatných architektonických detailov ponúka katedrála aj bohatú zbierku umeleckých diel, vrátane slávneho obrazu „Gros Horloge“, čo je starý astronomický hodinový mechanizmus.

francúzsko, mesto Rouen Normandia

Rue du Gros Horloge

Rue du Gros Horloge je jednou z najživších ulíc v Rouene. Jej hlavnou atrakciou je veľký gotický hodinový mechanizmus, ktorý visí na kamennom oblúku nad ulicou. Prechádzka touto ulicou je ako cesta časom, kde môžete obdivovať historické budovy, butiky, kaviarne a reštaurácie.

Palác Spravodlivosti (Palais de Justice)

Palác Spravodlivosti, ktorý sa nachádza priamo na námestí Place du Vieux-Marché, je ďalšou významnou atrakciou v Rouene. Tento nádherný renesančný palác slúžil ako sídlo parlamentu Normandie. Jeho elegantná architektúra a bohatá história robia z tohto miesta nevyhnutný bod na vašej návšteve.

Muzeum výtvarných umení (Musée des Beaux-Arts)

Pre milovníkov umenia je návšteva Muzea výtvarných umení v Rouene povinnosťou. Toto múzeum sa nachádza v bývalej benediktínskej opátke Saint-Ouen a ponúka rozsiahlu zbierku umenia od stredoveku po súčasnosť. Medzi jeho vrcholy patrí kolekcia impresionistických diel, ktoré zahŕňajú aj niektoré obrazy slávneho maliara Clauda Moneta.

francúzsko, mesto Rouen Normandia

Historické čtvrti Starej Rouen (Quartiers Historiques du Vieux Rouen)

Prejdite sa historickými uličkami a uličkami Starej Rouen a ponorte sa do atmosféry minulých storočí. Tieto úzke uličky s kamennými domami, tradičnými reštauráciami a umelcami vytvárajú jedinečnú atmosféru, ktorá vás vtiahne do histórie tohto úžasného mesta.

Muzeum vedeckých inovácií (Musée des Sciences et de l’Innovation)

Pre niečo trochu netradičné, navštívte Muzeum vedeckých inovácií v Rouene. Toto interaktívne múzeum ponúka zábavný a vzdelávací pohľad na vedecké objavy a inovácie. S experimentálnymi expozíciami a interaktívnymi aktivitami je to skvelé miesto na strávenie popoludnia so všetkými členmi rodiny.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply